Antek w podróży poleca: Kościół Wszystkich Świętych w Gliwicach

W Gliwicach jest kilka takich zabytków, które powinien znać każdy mieszkaniec miasta. Zaliczają się do nich miejski ratusz, stary kościół św. Bartłomieja, a także kościół Wszystkich Świętych i właśnie o tym ostatnim miejscu będzie ten wpis. Od małego zawsze mówiono mi, że jest to drugi pod względem wieku kościół w Gliwicach, a jak jest naprawdę?

więcej

Anna Gołębiowska - zakochana w Gliwicach i fotografii

- Moje studio przy ul. Kościuszki 36 to przede wszystkim przyjazne miejsce do rozmaitych spotkań w sympatycznej atmosferze.

Swoje ulubione miejsca w Gliwicach pokazuje nam nowa radna naszego miasta.

więcej

Antek w podróży poleca: Kościół św. Barbary w Gliwicach

Czy kiedykolwiek przechodząc przez centrum naszego miasta zastanawialiście się nad historią zabytków, które mijacie? W ramach cyklu “Antek w podróży poleca” chciałbym Wam dzisiaj zaprezentować miejsce z pewnością Wam dobrze znane, a mianowicie Garnizonowy Kościół św. Barbary, który położony jest przy ulicy Dworcowej, chociaż formalnie ma adres przy św. Barbary.

więcej

Marek Bytnar: Palmiarnia to mój cały świat

„Palmiarnia to mój cały świat. Miejsce, na którym mi szczególnie zależy. 
Każdego dnia przychodzę tutaj z wielką radością”

Od niemal 30 lat wraz ze współpracownikami dba o to niezwykłe miejsce. Palmiarnia Miejska w Gliwicach to zawsze zielony, pachnący i pełen sekretów świat, gdzie dominują rośliny z prawie wszystkich stref klimatycznych. Do tego jedna z największych w Polsce ekspozycja ryb słodkowodnych. Słowem - egzotyka w środku przemysłowego miasta. 

więcej

Andrzej Chodorowski: kocham Gliwice

- Ze szkołą w Brzezince mam same dobre wspomnienia. Najpierw podstawówka, potem gimnazjum. Przyjazne miejsce dla młodego człowieka.

Gliwiczanin od urodzenia, ojciec dwójki dzieci, strażak, lokalny patriota i działacz społeczny nastawiony na pomaganie drugiemu człowiekowi. Miłośnik historii Gliwic, zakochany w naszym mieście.

więcej

Czesław Pluszczewski: na sport nigdy nie jest za późno!

Od wielu lat mieszkam w Łabędach z moją ukochaną żoną Wandzią. Mamy bliziutko do lasu. Lubię po nim biegać i spacerować.

Większość ludzi w jego wieku - jeśli jeszcze żyje - z trudem się porusza. Ale nie on! Choć ma już 91 lat to swoją kondycją fizyczną może zawstydzić niejednego młodziana. Nie zważając na metrykę staje do sportowej rywalizacji i zdobywa medale na rozlicznych zawodach, nie wyłączając mistrzostw świata!

więcej

Grzegorz Kuźniak: żeglarstwo jest moim panaceum

- Kompleks budynków handlowo-biurowych przy ul. Piwnej. Miałem okazję, jako koordynator budowy brać udział przy realizacji tej atrakcyjnej inwestycji.

Życiową pasję dzieli pomiędzy architekturą a żeglarstwem. W pracy zawodowej bierze udział w dużych projektach, związanych m.in. z rewitalizacją obiektów lub obszarów o znaczeniu historycznym. Odskocznią od pracy zawodowej jest prowadzenie jednego z najstarszych klubów żeglarskich w naszym kraju.

więcej

Przewodnik czeka. PTTK Oddział Ziemi Gliwickiej zaprasza na wycieczki turystyczno-krajoznawcze

W najbliższym czasie PTTK oddział w Gliwicach zorganizuje kilka ciekawych wypraw i miejskich wycieczek. Wagabundy, podróżnicy i osoby lubiące spędzać czas na łonie przyrody i korzystać z wiedzy przewodnika, mogą wybrać coś dla siebie spośród następujących propozycji:

więcej

Ks. Bogdan Peć: Iść do ludzi, którzy są daleko

„Ośrodek w Łabędach to miejsce, w którym realizuję swoją misję i powołanie. Jako ksiądz nie mam parafii, ale moją parafią są osoby uzależnione”

Uważny, pomocny, opiekuńczy, pogodny, któremu nie straszne są trudności i problemy. - Mam duży dystans do siebie i potrafię śmiać się z siebie samego – zapewnia.

więcej

Bartłomiej Kuziara: Praca z niepełnosprawnymi uczy pokory

- Na basenie „Pod Platanem” w Kozłowie zacząłem swoją pierwszą pracę. Tutaj uczę pływania już kolejne pokolenia  i chyba nigdy mi się to nie znudzi.

Swoje ulubione miejsca pokazuje nam nauczyciel i trener osób z zespołem Downa.

więcej