By odbudować plebanię po pożarze

W Poniedziałek Wielkanocny przed kościołami w diecezji gliwickiej odbyła się zbiórka do puszek. Zebrane datki zostaną przeznaczone na odbudowę probostwa w parafii św. Mikołaja w Kozłowie po pożarze.

więcej

Kolorowa ściana w Wielowsi. Bajkowo – przedszkolny mural

Fot. Marek Kluba

Kirkut, dwór, czy synagoga to historyczne zabytki, które przyciągają odwiedzających do gminy Wielowieś. Nowym, kolorowym akcentem, który ma wzbogacić mapkę, chętnie odwiedzanych miejsc jest mural, który został niedawno ukończony i już cieszy oczy mieszkańców.

więcej

Wielkanocna Procesja Konna

Malujemy kroszonki, święcimy pokarmy, siejemy rzeżuchę... Te wielkanocne zwyczaje znane są w całej Polsce. Jest jednak coś, co wyróżnia nasz region, a w szczególności Gliwice. Barwna procesja konna, która w Poniedziałek Wielkanocny przemierza pola dzielnicy Ostropa.

więcej

Do Pyskowic wróci „Foka”

Mieszkańcy Pyskowic tęsknią za rzeźbą Stanisława Hochuła zatytułowaną „Foka”. Dali temu wyraz w ubiegłorocznym Pyskowickim Budżecie Obywatelskim. Propozycja Jarosława Słomskiego i skupionych wokół niego osób wtedy nie przeszła. Teraz jednak replika rzeźby ma szansę pojawić się w przestrzeni miasta.

więcej

Wielka Draka dla Ślimaka

To będzie prawdziwy muzyczny dynamit. Po prostu nie może Was zabraknąć 23 marca w knurowskim Art CK! Zaczynamy o godz. 17.00. Na początek na scenie zobaczycie niesamowity zespół „Niezły Zamot” składający się z podopiecznych Środowiskowego Domu Pomocy w Gliwicach. Będziecie zaskoczeni ich repertuarem, talentem i zaangażowaniem scenicznym. Tego nie da się opisać. Musicie to zobaczyć!

więcej

Lewandowski nie dorówna mu w ilości podbić piłką

Dariusz Kołodziejczyk to knurowianin z dorobkiem kilku rekordów Guinnessa na swoim koncie. Nie opadły jeszcze emocje, po ostatnim bitym na początku miesiąca rekordzie w gliwickiej hali PreZero Areny Gliwice, a sportowiec myśli już o kolejnych rekordach, z którymi się zmierzy. Rozmawiamy z Dariuszem Kołodziejczykiem, 34-latkiem, który sięga swoich marzeń i bije światowe rekordy.  

więcej

OSP Leboszowice ma nowy wóz bojowy

Fot. OSP Leboszowice

Czas na zmiany w jednostce OSP Leboszowice i to radykalne. Upragniony nowy wóz pojawił się wreszcie w garażu, natomiast stary wysłużony samochód przeszedł na strażacką emeryturę.

więcej

W Kozłowie powstanie stołówka szkolna z prawdziwego zdarzenia

Wizualizacja i fot. UM Sośnicowice

Na ten dzień czekali wszyscy, którym nie jest obojętny los Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kozłowie, a mowa o: przedszkolakach, uczniach, gronie pedagogicznym, rodzicach, czy lokalnym środowisku. Powstanie długo wyczekiwana inwestycja, a mowa o stołówce z prawdziwego zdarzenia.

więcej