Wy pytacie - kandydaci odpowiadają. W niedzielę zdecydujecie kto zostanie prezydentem Gliwic

Kilka dni temu poprosiliśmy Was o propozycję pytań do kandydatów, na istotne dla Was tematy. Ilość zagadnień znacznie przekroczyła nasze oczekiwania, co oznacza, że gliwiczanie wnikliwie obserwują kampanię i bardzo poważnie podchodzą do tego, kto zostanie prezydentem miasta. 
Spośród zadanych przez Was pytań wybraliśmy pięć i przesłaliśmy je kandydatom. Pierwszy odpowiedzi odesłał Mateusz Śpiewok, druga Katarzyna Kuczyńska-Budka. W tej też kolejności zamieszczamy je w tekście.

więcej

Relaks w mieście. Będą nowe miejsca wypoczynku

Zielony teren przy ogródkach działkowych ROD Radość/UM Gliwice

Wypięknieją kolejne zielone tereny w Gliwicach, a gliwiczanie zyskają atrakcyjne miejsca do wypoczynku. Właśnie trwają przygotowania do inwestycji w śródmieściu oraz w Łabędach. Jeszcze w tym miesiącu miasto złoży wniosek o dofinansowanie ze środków unijnych zagospodarowania zielonej alejki wraz ze stawem, prowadzącej od ul. Nadrzecznej w kierunku ul. Góry Chełmskiej. Także w kwietniu ogłoszony ma zostać przetarg na projekt zagospodarowania terenu wokół łabędzkiego stawu Szuwarek.

więcej

Miasto inwestuje w bezpieczne i atrakcyjne place zabaw

Fot. M.Kołton/Garage Media/M.Foltyn/D.Nita-Garbiec

Placów zabaw dla dzieci jest w Gliwicach sporo. Wszystkie są systematycznie modernizowane i uatrakcyjniane. Nic dziwnego, że cieszą się ogromnym powodzeniem wśród najmłodszych. Teraz kolej na popularny i lubiany plac zabaw w parku Chopina oraz na skwerze Bottrop. Po gruntownej modernizacji dzieci zyskają sporo nowych atrakcji.

więcej

Mieszkanie+ po gliwicku. W maju nowy nabór na miejskie „m” przy ul. Dworskiej!

Gliwice od wielu lat realizują własny, ambitny i skuteczny program mieszkaniowy. Dzięki temu rośnie liczba miejskich mieszkań dla rodzin o niższych i umiarkowanych dochodach. Z myślą o nich przed prawie 5 laty zainicjowano projekt „Mieszkanie+ po gliwicku” realizowany przez Miasto Gliwice we współpracy z miejskimi spółkami ZBM I i II TBS. W jego ramach w różnych częściach Gliwic powstało już 267 komfortowych mieszkań komunalnych na wynajem, a w zaawansowanej realizacji są kolejne.

więcej

Przełomowa operacja w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach

Sukcesem zakończyła się skomplikowana operacja usunięcia guza przerzutowego do kości ramiennej u 61-letniej pacjentki cierpiącej wcześniej z powodu raka piersi, przeprowadzona przez zespół medyczny gliwickiej ortopedii pod kierunkiem doktora Andrzeja Baryluka oraz profesora Daniela Kotrycha z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

więcej

Przy Europie Centralnej powstanie park rozrywki i aquapark

Fundusz Mitiska REIM – właściciel parku handlowego - sprzedał działkę znajdującą się w sąsiedztwie Europy Centralnej spółce Momentum Leisure, która wybuduje w tym miejscu park rozrywki i park wodny. Obiekt powstanie na powierzchni 6,7 ha. Jego ukończenie planowane jest w 2026 roku.

1 więcej