Na Wydziale Elektrycznym Politechniki Śląskiej otwarto nowoczesne laboratorium automatyki przemysłowej

Innowacyjne laboratorium automatyki przemysłowej to efekt współpracy Politechniki Śląskiej oraz firmy Eaton, patrona pracowni, światowego lidera w zakresie produktów, systemów i usług związanych z zarządzaniem energią elektryczną. Laboratorium jest wyposażone w najnowocześniejszą aparaturę dostępną na rynku, ma pomóc przyszłym automatykom w zdobywaniu praktycznych i kluczowych dla ich zawodu umiejętności.

więcej

Młodzi naukowcy z Politechniki Śląskiej ze stypendium Start

Reprezentanci Politechniki Śląskiej z wyjątkowym wyróżnieniem. Rozstrzygnięto kolejną edycję konkursu Stypendium START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej przyznawanego dla najlepszych młodych naukowców reprezentujących wszystkie dziedziny nauki, w którym laureatami zostali dr inż. Daria Katla-Milewska i mgr inż. Jakub Ochmann z Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki.

więcej

Politechnika Śląska na Europejskim Kongresie Gospodarczym

Trzy dni debat, spotkań z naukowcami i prezentacji podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Politechnika Śląska aktywnie włączyła się w udział w tym najważniejszym wydarzeniu gospodarczym w regionie. Stoisko Politechniki Śląskiej odwiedziły tłumy gości – przedstawicieli świata polityki, nauki i biznesu wśród nich m.in. Ambasador Japonii w Polsce oraz przedstawiciele firm, z którymi współpracujemy na co dzień – APA Group oraz Fujitsu Poland.

więcej

Automatyczny sklep spożywczy powstał na Politechnice Śląskiej

Naukowcy Wydziału Mechanicznego Technologicznego opracowują algorytmy, które mogą być wykorzystywane w sklepach i automatach zaopatrujących ludzi w produkty żywnościowe. Co ważne, towar trafi do klienta świeży, a w całym procesie nie będzie uczestniczył sprzedawca. Pierwszy tego typu projekt, opracowany przy współpracy naukowców Politechniki Śląskiej  uruchomiono na parkingu przed Wydziałem Mechanicznym Technologicznym.

więcej

Oblegany LabOpen Days 2024. Na Politechnice Śląskiej tłumy

Pokazy, warsztaty, wykłady i otwarte laboratoria – Politechnika Śląska przez dwa dni gościła uczniów szkół średnich, którzy mogli zobaczyć z bliska, jak wygląda praca naukowców. Młodzież miała okazję porozmawiać z wykładowcami i studentami, zwiedzić pracownie, zobaczyć do czego służy i jak działa nowoczesny sprzęt laboratoryjny. Zainteresowanie było ogromne.  

więcej