Tegoroczne wyzwanie konkursowe polegało na opracowaniu koncepcji rewitalizacji obszaru znanego jako „The Disney Hole” – niewykorzystanej przestrzeni w centrum Filadelfii.
Tegoroczne wyzwanie konkursowe polegało na opracowaniu koncepcji rewitalizacji obszaru znanego jako „The Disney Hole” – niewykorzystanej przestrzeni w centrum Filadelfii.
Prezentowały się firmy z branży technologicznej, transformacji cyfrowej oraz zrównoważonego rozwoju i zielonej gospodarki. To pracodawcy, instytucje szkoleniowe oraz wspierające przedsiębiorczość, a także biura karier i organizacje studenckie.
To propozycja nie do odrzucenia, bowiem Politechnika Śląska zaprasza tegorocznych maturzystów do korepetycji z przedmiotów ścisłych. Została ostatnia prosta, by przygotować się do ważnego egzaminu dojrzałości, dlatego warto nie zwlekać i zapisać się na bezpłatne powtórki.
Można powiedzieć, że to właśnie krowa związała losy prof. Stanisława Fryzego z utworzonym w 1945 roku Wydziałem Elektrycznym, jednym z czterech pierwszych wydziałów Politechniki Śląskiej.
85 zespołów projektowych z 36 szkół średnich z woj. śląskiego wzięło udział w IV edycji Projektu Politechnika. Celem programu jest włączanie uczniów w badania naukowe i pozyskiwanie najlepszych kandydatów na studia. Uczniowie, pod opieką naukowców w laboratoriach uczelni realizują projekty. Ich tematyka obejmuje wszystkie Priorytetowe Obszary Badawcze Politechniki Śląskiej.
Na Politechnice Śląskiej zainaugurowano ogólnopolski cykl otwartych spotkań ze społecznościami akademickimi dotyczącymi kierunków polityki naukowej państwa oraz modeli finansowania nauki. Pierwsze spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” odbyło się z udziałem wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego prof. Marka Gzika i dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju prof. Jerzego Małachowskiego.
3 i 4 marca br. w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej odbyła się IX Konferencja Edukacja Dualna – EDUAL. Studia dualne, na których na naszej Uczelni studiuje ponad 100 osób, mają już bogatą historię.
Gliwicki projekt bierze udział w ogólnopolskiej olimpiadzie „Zwolnieni z teorii”.
Wzięli w niej udział uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy najlepszych szkół średnich w województwie śląskim oraz samorządowcy, przedstawiciele uczelni i twórcy tego prestiżowego, ogólnopolskiego zestawienia szkół.
Naukowczyni odebrała statuetkę podczas uroczystej gali odbywającej się w Gdańsku w ramach konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2025” organizowanej przez Fundację Edukacyjną Perspektywy we współpracy z KRASP.