16. edycja potrwa aż pięć dni - od 24 do 28 października.
Jesteś studentem, absolwentem, uczniem szkoły średniej, albo po prostu szukasz pracy lub chcesz prowadzić własny biznes? Zapraszamy na Politechnikę Śląską . Stacjonarnie i na platformie online porozmawiasz bezpośrednio z osobami odpowiedzialnymi za rekrutacje, a także z doradcami zawodowymi.
24-28.10.2022 – Na platformie online https://targipracypolsl.webexpo.pl
27.10.2022 – Hala „Nowa” Ośrodka Sportu PŚ, Gliwice, ul. Kaszubskiej 28
Giełda to ponad 150 firm rekrutujących na stanowiska pracy, tysiące ofert pracy, ponad 7000 tys. odwiedzających wydarzenie stacjonarnie i tyle samo online. Przedsięwzięcie ma na celu nawiązanie kontaktu pracodawców i organizacji z potencjalnymi kandydatami do pracy, a także osobami zainteresowanymi prowadzeniem własnej działalności biznesowej. To również idealne miejsce do uzyskania informacji o możliwościach udziału w aktywnościach podnoszących kompetencje społeczne i zawodowe – oczekiwane i doceniane przez współczesny rynek pracy.
Organizacji giełdy towarzyszy idea zacieśniania współpracy pomiędzy biznesem a uczelnią, wzmacniania praktycznych elementów kształcenia oraz wymiany wiedzy dotyczącej najnowszych technologii i rozwiązań.
Wystawcy to:
• PRZEDSIĘBIORSTWA I FIRMY poszukujące pracowników, fachowej wiedzy, innowacji ze środowiska akademickiego
• INSTYTUCJE RYNKU PRACY – urzędy pracy, młodzieżowe biura pracy, biura karier, centra technologiczne, centra przedsiębiorczości
• ORGANIZACJE STUDENCKIE, KOŁA NAUKOWE I INSTYTUCJE wspierające przedsiębiorczość akademicką
• ORGANIZACJE I STOWARZYSZENIA udzielające wsparcia osobom z niepełnosprawnościami oraz osobom znajdującym się w niekorzystnej sytuacji życiowej
Giełda dostępna dla osób znajdujących się w niekorzystnej sytuacji
Na uczestników wydarzenia wymagających szczególnego wsparcia będą czekali asystenci wspomagający w zakresie sprawnego poruszania się po hali wystawienniczej oraz komfortowego prowadzenia rozmów z wystawcami. Na hali targowej zaprojektowano pętle indukcyjne umożliwiające prowadzenie rozmów z osobami słabo słyszącymi. Nazwy stanowisk będą tłumaczone na alfabet Braille'a, a prezentowane materiały multimedialne będą opatrzone transkrypcją. Dostępni będą również tłumacze języka ukraińskiego.
Koordynatorzy: Biuro Karier Studenckich, Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami oraz Samorząd Studencki Politechniki Śląskiej
Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, organizowane w ramach projektów Politechnika Śląska jako Centrum Nowoczesnego Kształcenia opartego o badania i innowacje oraz Politechnika Śląska – uczelnia świadoma potrzeb i wyrównująca życiowe szanse.
Komentarze (0) Skomentuj