Z usług doradców mogą skorzystać instytucje publiczne (np. samorządy), przedsiębiorcy planujący zwiększenie efektywności energetycznej lub zastanawiający się nad zastosowaniem odnawialnych źródeł energii w posiadanych przez siebie obiektach, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe a także osoby fizyczne.
Do zadań doradców należy udzielanie wsparcia w planowaniu i wdrażaniu przyjaznych środowisku inwestycji w regionie, prowadzenie działań informacyjno-edukacyjnych w zakresie Efektywności Energetycznej (EE) i Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) oraz rozwoju gospodarki niskoemisyjnej skierowanych do ogółu społeczeństwa, wskazywanie dostępnych źródeł finansowania inwestycji z zakresu EE i OZE a także wsparcie w przygotowaniu, weryfikacji i wdrożeniu Planów Gospodarki Niskoemisyjnej (PGN) w gminach. Doradcy energetyczni organizują także szkolenia dla przyszłych energetyków gminnych i tworzą ogólnopolską platformę wymiany doświadczeń i bazy wiedzy oraz bazy PGN.
Doradcy energetyczni zostali powołani dla podniesienia świadomości społeczeństwa w zakresie Efektywności Energetycznej (EE) i stosowania Odnawialnych Źródeł Energii (OZE). Ich celem jest także promocja gospodarki niskoemisyjnej oraz ułatwianie dostępu do środków finansowych funduszy unijnych i krajowych przeznaczonych na zwiększenie EE i stosowanie OZE.
Komentarze (0) Skomentuj