W knurowskim szpitalu można już odessać tłuszcz, powiększyć piersi, zoperować odstające uszy, wymodelować pośladki. A mężczyźni mogą pozbyć się ginekomastii. Do placówki z naszego powiatu przyjeżdżają uznani w kraju specjaliści chirurgii plastycznej. 
Od około trzech miesięcy w knurowskim szpitalu można wykonać liposukcję –  bezpieczną i nieinwazyjną metodą wodną. Można też wymodelować całe ciało i powiększyć piersi. A do pacjentów przyjeżdżają znani chirurdzy plastyczni z Warszawy – dr Grzegorz Sztolcman i dr Krzysztof Szymański, jeden z bardziej uznanych, jeśli chodzi o liposukcje wodne.

Liposukcja wodna jest jedną z metodą odsysania tłuszczu, uznaje się ją za najbardziej precyzyjną, zmniejszającą ryzyko uszkodzenia skóry tkanek i mięśni. W skrócie polega na tym, że pod powłoki skóry wprowadza się kaniulę, plastikową rurkę, przez którą, pod dużym ciśnieniem, przepływa roztwór wodny,   działający znieczulająco na operowany obszar oraz minimalizujący krwawienie. Wtłoczony płyn wraz z komórkami tłuszczowymi jest odsysany tą samą kaniulą. Tak można pozbyć się tłuszczu z brzucha, bioder (zlikwidować tzw. boczki), ud, rąk, wymodelować pośladki.  

Co ciekawe, przy metodzie wodnej praktycznie wszystkie komórki tłuszczowe przeżywają, a tłuszcz może być  potem użyty do... powiększenia piersi. Ważne jednak, by zabiegi wykonywać w bezpiecznych warunkach, czyli w szpitalu. Zanim pacjent zostanie do liposukcji zakwalifikowany, musi mieć badania krwi, USG itp.

- Trzeba pamiętać, że liposukcja, tak popularna ostatnio w Polsce, nie może być traktowana jako alternatywa do odchudzania – mówi Michał Ekkert, prezes knurowskiego szpitala. - To nie polega na tym, że osoba bardzo otyła odessie sobie tłuszcz i po sprawie. Ale są pacjenci, którzy, mimo diety, nie potrafią schudnąć, pozbyć się na przykład tzw. boczków. Dotyczy to choćby osób po 40. roku życia. W takich przypadkach świetnym rozwiązaniem jest właśnie liposukcja.  

Prezes Ekkert zapowiada, że to nie ostatnie słowo knurowskiego szpitala w kwestii chirurgii plastycznej. W planach uruchomienie poradni. Prócz tego w szpitalu można już zrobić implanty piersi – dużo taniej niż w stolicy, a przez tych samych specjalistów. Są to implanty wyłącznie renomowanych producentów i nie trzeba ich wymieniać. Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj