Pomoc prawnika niezbędna jest coraz częściej – nasz brak wiedzy w zakresie prawa nie uchroni nas przed konsekwencjami jego nieprzestrzegania. Problemy, w których pomoże kancelaria prawna mogą dotknąć nas w pracy, w podróży, w sytuacjach rodzinnych – w zasadzie wszędzie. Co więcej – to my możemy stać się sprawcami naruszenia prawa, nawet nieświadomie. Na szczęście świadomość prawna społeczeństwa wzrasta, a wraz z nią wiedza, gdzie należy szukać pomocy. W jakich sprawach pomoże kancelaria prawna Wrocław?


  1. Zwolnienie z pracy

  2. Rozwód

  3. Zakup nieruchomości

  4. Odszkodowanie za wypadek samochodowy

 

Zwolnienie z pracy

 

Prawo pracy ma między innymi chronić pracownika przed nieuzasadnionymi działaniami ze strony pracodawcy, takimi jak choćby naruszenie zasad zwolnienia z pracy. Kiedy dochodzi do sytuacji, w której spór musi rozstrzygnąć sąd pracy, może zajść potrzeba skorzystania z pomocy, jaką oferuje prawnik Wrocław.Jeżeli pracownik uzna, iż zwolnienie go z pracy było bezzasadne, może wystąpić wówczas o przywrócenie go na poprzednie stanowisko, wypłatę wynagrodzenia za okres pozostawania bez zatrudnienia lub odszkodowanie.

 

Rozwód

 

Sprawy związane z problemami rodzinnymi są zawsze trudne, ze względu na emocjonalne zaangażowanie obu stron. Coraz częściej w naszym kraju dochodzi do rozwodów, w których każde z małżonków chce osiągnąć korzystne dla siebie rozwiązanie. Jednak nie zawsze, mimo spełnienia warunków, sąd może orzec rozwód, choćby ze względu na sprzeczność z zasadami życia społecznego czy nie wyrażenie zgody przez jednego z współmałżonków. Adwokat Wrocław może pomóc w dopilnowaniu wszystkich formalności, dzięki czemu sprawa zakończy się możliwie szybko.

 

Zakup nieruchomości

 

Zakup własnego domu lub mieszkania to spełnienie marzeń chyba każdego, jednak oprócz satysfakcji wiąże się to również z dopilnowaniem wielu formalności. Już na etapie planowania i pierwszych decyzji należy sprawdzić poprawność wielu umów, jak choćby umowa przedwstępna, rezerwacyjna czy deweloperska, oraz oczywiście umowa sprzedaży. Ale to dopiero początek – kupujący powinien również zweryfikować sytuację prawną mieszkania lub domu (sprawdzenie ksiąg wieczystych i tytułu prawnego do nieruchomości) oraz sprawdzenie wypłacalności dewelopera. Niezbędna w tym celu będzie wizyta u prawnika, by uniknąć podjęcia złych decyzji.

 

Odszkodowanie za wypadek samochodowy

 

Wypadek samochodowy może przytrafić się każdemu kierowcy, także temu, który powtarza wszystkim, że jeździ bezpiecznie. Nie wszyscy kierowcy jednak wiedzą, że odszkodowanie, jakie otrzymają nie musi pochodzić tylko z ubezpieczenia NNW. Można również ubiegać się o odszkodowanie od ubezpieczyciela z powodu poniesienia kosztów leczenia i rehabilitacji, zadośćuczynienia za doznaną krzywdę, a w przypadku śmierci w wypadku członka rodziny także odszkodowanie z powodu pogorszenia się sytuacji materialnej. Na uzyskanie odszkodowania poszkodowany ma 3 lata od momentu, gdy poznał sprawcę zdarzenia.

 

Konsultacja: Kancelaria adwokacka Wrocław (https://adwokat-wroclaw.biz.pl/)

 

 Materiały partnera

 

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj