Nie jest tajemnicą, że Polacy chcą żyć i mieszkać bardziej ekologicznie i nowocześnie. Nie inaczej jest z mieszkańcami Gliwic, którzy coraz częściej kupują lokale w inwestycjach deweloperskich z innowacyjnymi technologiami pozwalającymi, np. na oszczędności w zużyciu prądu czy wody. Jakie rozwiązania są najbardziej cenione przez osoby szukające nowego M? Na jakie udogodnienia stawiają deweloperzy w budownictwie mieszkaniowym?

W obecnych czasach troska o środowisko naturalne to już właściwie konieczność. Dotyczy to także branży deweloperskiej. Budowniczowie mieszkań prześcigają się we wdrażaniu w inwestycjach nowoczesnych technologii i udogodnień, które nie tylko poprawiają jakość życia mieszkańców i wpływają pozytywnie na otoczenie, ale są też zachętą dla klientów i niekwestionowanym atutem produktu. Sprawdźmy, jakie rozwiązania stosowane w projektach deweloperskich są najbardziej cenione i gdzie powstają takie nowe mieszkania w Gliwicach.

Mieszkania w Gliwicach — oszczędność energetyczna i  zrównoważone materiały

Współcześnie budynki mieszkaniowe projektuje i buduje się tak, by minimalizować zużycie energii. Za pomocą kilku niewielkich, ale istotnych działań można zadbać o, np. ciepło we wnętrzach — mowa tu o zastosowaniu lepszej izolacji termicznej budynków, nowoczesnych systemach grzewczych czy wyborze odpowiednich okien i drzwi. Wszystko to pozwoli znacznie zredukować zużycie energii w lokalu. Zrównoważona inwestycja to także ekologiczne materiały. Już na etapie budowy można korzystać z produktów pochodzących z recyklingu lub takich, przy których produkcji zużywa się mniej wody.

Drugie życie deszczówki w mieszkaniach w Gliwicach

Problem susz dotyka coraz więcej regionów na całym świecie, dlatego tak ważne jest, by odpowiednio odzyskiwać wodę deszczową. Na gromadzenie deszczówki decydują się właściciele prywatnych domostw, jak i deweloperzy, którzy w ramach swoich inwestycji wdrażają specjalne systemy do gromadzenia i wykorzystywania wody deszczowej. Taką wodę można używać w przeróżnych celach, np. do podlewania działek warzywnych, sadów, ogrodów czy spłukiwania toalet.

Mieszkania w Gliwicach a odnawialne źródła energii

Fotowoltaika to coraz częściej i coraz chętniej wykorzystywane rozwiązanie. Panele fotowoltaiczne to zysk dla planety, ale i dla jej mieszkańców. To ekologiczny sposób na pozyskanie energii słonecznej, a równocześnie świetna metoda na obniżenie rachunków za prąd. W przypadku wielorodzinnych inwestycji deweloperskich, zgromadzona energia jest najczęściej wykorzystywana w częściach wspólnych budynków, np. do ogrzewania, pracy wind, klimatyzacji lub oświetlenia korytarzy i klatek schodowych. 

Inteligentny dom

W nowoczesnym budownictwie coraz częściej stosuje się też system zdalnego zarządzania domem, czyli tzw. smart home. Jak działają takie urządzenia automatyki mieszkaniowej? W budynku montuje się specjalny mechanizm, dzięki któremu lokatorzy za pomocą aplikacji w telefonie lub za pomocą funkcji hotelowej mogą sprawować kontrolę nad wszystkimi urządzeniami w mieszkaniu. Dużą zaletą tego rozwiązania jest wygoda, ale chyba największą oszczędność na rachunkach. Dzięki smart home można sprawnie i efektywnie zarządzać takimi obszarami mieszkania, jak: 

  • energia elektryczna, 
  • oświetlenie, 
  • ogrzewanie,
  • zawory wody. 

Kontrola mediów przyczynia się do większych oszczędności w ich zużyciu. Zyskuje środowisko, ale i portfel mieszkańców inwestycji.

Deweloper Gliwice — gdzie szukać eko mieszkania?

Aby mieć pewność, że mieszkanie jest proekologiczne, warto postawić na dewelopera, który dużą uwagę przywiązuje do certyfikacji, innowacyjnych rozwiązań i udogodnień, mających realny wpływ na komfort i życie domowników. Gdzie takiego wymarzonego M szukać w Gliwicach? Mieszkania na sprzedaż w ramach powstającej właśnie inwestycji oferuje tu ogólnopolski deweloper Grupa Murapol. Projekt Murapol Osiedle Szafirove zaoferuje blisko 620 lokali w aż siedmiu budynkach 4- i 5-piętrowych. Inwestycja została zlokalizowana na bardzo roślinnym terenie, którego centrum stanowi staw, znany jako „Żabie Oczko”. 

Naturalny charakter naszego projektu podkreślą też eko rozwiązania budynkach i na terenie inwestycji, które przypadną do gustu wszystkim miłośnikom nowoczesnych i energooszczędnych rozwiązań. Opcjonalny Home Management System, gdzie instalacja już wdrożona w budynkach, umożliwi przyszłym mieszkańcom korzystanie z urządzeń inteligentnego domu, a pakiet antysmogowy, na który składają się filtry montowane w nawiewnikach okiennych, zapewni świeże powietrze w mieszkaniu. Dodatkowo, właściciele niskoemisyjnych środków transportu będą zadowoleni z obecności stacja ładowania pojazdów elektrycznych i stojaków rowerowych na terenie inwestycji — mówi Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.

Mieszkania w Gliwicach zaprojektowano w taki sposób, by zapewnić przyszłym mieszkańcom osiedla poczucie przestronności, a wnętrza były odpowiednio doświetlone, dzięki dwustronnej ekspozycji w wybranych lokalach i wysokim oknom portfenetrowym. Kompaktowe układy od 1- do nawet 5-pokojowych mieszkań o zróżnicowanych metrażach to komfort zarówno dla rodzin z dziećmi, par, jak i singli. Deweloper zadbał też o dodatkową przestrzeń plenerową przynależną do lokali — nawet dwa balkony oraz przestronne tarasy z zielonymi ogródkami o powierzchni nawet 89 m2.

 

Artykuł sponsorowany

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj