To hasło gliwickiego „Medyka”. 17 grudnia w siedzibie firmy Wasko odbyła się konferencja organizowana przez CKZiUWS (przy ul. Chudoby), podsumowująca 12 lat kształcenia na kierunku Technik sterylizacji medycznej. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele gospodarza konferencji, firm branży dekontaminacji medycznej oraz dr n. med. Marek Paściak, który wygłosił wykład inauguracyjny. 
 

- Jako placówka edukacyjna wywodząca się ze szkoły medycznej, staramy się nadal działać w obszarze medycznym. Współpracujemy w tym zakresie z dyrektorami szpitali, przychodni i gabinetów kosmetycznych, dzięki czemu możemy świadczyć usługi edukacyjne na najwyższym poziomie – podkreśla dyrektor Centrum, Ewa Bijańska.
W trakcie 12 lat kształcenia na kierunku Technika sterylizacji medycznej, szkole udało się pozyskać szereg nowych placówek szkolenia praktycznego oraz wysoko wykwalifikowaną kadrę nauczycieli. 
- Doskonaliliśmy bazę dydaktyczną, kupując nowoczesny sprzęt, narzędzia, środki do dezynfekcji, wyposażając pracownię tak, żeby była jak najlepszym ośrodkiem zarówno szkolenia dla naszych słuchaczy, ale również ośrodkiem egzaminacyjnym, ponieważ u nas się odbywają egzaminy zawodowe – wyjaśnia dyrektor Bijańska.
Nauczycielami tego kierunku są przede wszystkim osoby, które są kierownikami centralnych sterylizatorni w szpitalach, a zatem praktycy zawodu, będący na bieżąco ze wszystkimi nowościami technologicznymi. 
Słuchaczami natomiast mogą zostać osoby, które ukończyły szkołę średnią (matura nie jest konieczna). Kierunek popularny jest zarówno wśród młodzieży, jak i osób dorosłych, które chcą się przekwalifikować. A warto dodać, że absolwenci gliwickiego Medyka są cenionymi pracownikami zarówno na rodzimym, jak i zagranicznych rynkach pracy.
Kilka słów o kierunku technik sterylizacji medycznej
Ten innowacyjny kierunek utworzony został w odpowiedzi na potrzeby rynku pracy nie tylko w Polsce, ale w całej Unii Europejskiej. 
Nauka trwa 2 semestry i prowadzony jest w formie dziennej, wieczorowej i zaocznej. Uczniowie kształceni są przez wykwalifikowaną kadrę nauczycielską zarówno w szkole jak i w placówkach praktycznej nauki zawodu. 
Technik sterylizacji medycznej znajdzie zatrudnienie w centralnych sterylizatorniach publicznych i niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej, gabinetach stomatologicznych, kosmetycznych itp. Absolwenci mogą również prowadzić własną działalność gospodarczą.

Materiał partnera

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj