Naukowczyni odebrała statuetkę podczas uroczystej gali odbywającej się w Gdańsku w ramach konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2025” organizowanej przez Fundację Edukacyjną Perspektywy we współpracy z KRASP.
Dr hab. inż. Małgorzata Włodarczyk-Bieguń, prof. PŚ, otrzymała prestiżową nagrodę Gwiazdy Umiędzynarodowienia w kategorii Gwiazda Badań (Research Star 2025).
Misją nagrody Gwiazdy Umiędzynarodowienia, która w tym roku została przyznana już po raz ósmy, jest wyłonienie, wyróżnienie i promocja osób mających wybitne osiągnięcia w umiędzynarodowieniu polskich szkół wyższych. Nagrodę przyznaje Kapituła składająca się z reprezentantów wszystkich polskich instytucji i organizacji zaangażowanych w rozwój umiędzynarodowienia. Jej pracami kieruje prof. Bogumiła Kaniewska, przewodnicząca Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, rektorka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Dr hab. inż. Małgorzata Włodarczyk-Bieguń, prof. PŚ, otrzymała nagrodę Gwiazdy Umiędzynarodowienia w kategorii Gwiazda Badań (Research Star 2025). To wyróżnienie jest przyznawane naukowcom wyróżniającym się badaniami rozpoznawalnymi międzynarodowo i realizowalnymi w międzynarodowych zespołach, co tworzy prestiż naszej nauki na świecie.
Prof. Małgorzata Włodarczyk-Bieguń spędziła za granicą 11 lat. Obroniła doktorat w Holandii, później mieszkała w Niemczech, a do Polski wróciła trzy lata temu w ramach programu „Polskie Powroty” Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Podczas swojego pobytu naukowego za granicą wielokrotnie gościła polskich studentów lub doktorantów na stażach naukowych. W marcu 2021 r. rozpoczęła pracę na Politechnice Śląskiej. Obecnie jest zatrudniona w Centrum Biotechnologii oraz równolegle na stanowisku Assistant Professor na Uniwersytecie w Groningen w Holandii.
W Centrum Biotechnologii stworzyła grupę badawczą Biofabrication and Bio-instructive Materials, która zajmuje się nowoczesną technologią biodruku 3D do zastosowań w medycynie regeneracyjnej. Ma ona charakter międzynarodowy (w sumie pracowało w niej: dwóch doktorantów z Indii, doktorant z Polski, doktorant wizytujący z Iranu na 6 miesięcy, adiunkt z Polski, adiunkt z Turcji, ponadto drugi adiunkt z Turcji w ramach własnego grantu tureckiego na rok) i cieszy się dużym zainteresowaniem młodych naukowców z zagranicy. Współpracuje z grupą prof. Gelinsky’ego z Uniwersytetu w Dreźnie – jednym z najlepiej wyspecjalizowanych w biodruku 3D zespołów na świecie.
(mat.pras. Politechnika Śląska)
Komentarze (0) Skomentuj