Pierwszym krokiem do zdobycia pracy jest przejście przez rozmowę kwalifikacyjną. Należy poświęcić sporo czasu, aby się do niej przygotować. Pracodawca powinien tak samo przygotować się do spotkania z kandydatem. Czym jest rozmowa kwalifikacyjna? Jak się do niej przygotować?

Czym jest rozmowa kwalifikacyjna?

Po znalezieniu odpowiedniej oferty pracy na: https://www.aplikuj.pl/praca/gliwice i odezwie ze strony pracodawcy, należy wybrać się na rozmowę o pracę. Rozmowa kwalifikacyjna jest zapoznaniem się kandydata do pracy z pracodawcą. Spotkanie najczęściej jest zainicjowane przez rekrutującego, który typuje osoby wśród wielu zgłoszeń oraz przesłanych CV. Celem rozmowy kwalifikacyjnej jest sprawdzenie, czy obydwie strony swoje oczekiwania pokrywają między sobą. Pracodawca chce poznać przyszłego pracownika i zweryfikować dane, które znajdują się w jego CV. Początek rozmowy kwalifikacyjnej rozpoczyna się, gdy obydwie osoby podają sobie dłoń. Na rozmowie o pracę trzeba starać się być jak najbardziej profesjonalnym i kulturalnym, ponieważ zwiększa to szansę na zatrudnienie. Podczas rozmowy o pracę nie warto odwracać wzroku, a należy być jak najbardziej otwartym człowiekiem, ponieważ wpływa to na całokształt przyszłego pracownika.

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?

Znalezienie wymarzonej oferty pracy oraz wysłanie CV jest pierwszym krokiem w celu podjęcia zatrudnienia. Następnym krokiem jest rozmowa kwalifikacyjna. Na rozmowie o pracę najbardziej istotną kwestią jest forma zaprezentowania się przed komisją rekrutacyjną. Powodem zaproszenia na taką rozmowę jest fakt, że pracodawcy spodobało się CV. Warto podczas rozmowy kwalifikacyjnej potwierdzić wszystkie zawarte dane w tym dokumencie. Należy zaprezentować się jako osoba, której zależy na tej pracy. Jak się przygotować do takiej rozmowy?

Warto sprawdzić informacje o firmie i pomyśleć nad swoją pensją

Na samym początku trzeba doinformować się o firmie, w której planujemy znaleźć zatrudnienie. Przed rozmową o pracę warto zapoznać się z historią przedsiębiorstwa, dowiedzieć się, jaką branżą się zajmuje i w czym się specjalizuje. Im więcej informacji tym lepiej, ponieważ może to zrobić wrażenie na komisji. Pracodawcom zależy na tym, aby pracownicy byli połączenie silną więzią ze swoim miejscem zatrudnienia. Dlatego warto odpowiednio się przygotować i udowodnić przyszłemu pracodawcy, że zależy nam na ich firmie. Warto zrobić rekonesans w firmie i poszukać osoby znajomej, która mogłaby polecić Cię u pracodawcy i szepnąć kilka dobrych słów. Może to spowodować ułatwienie przejścia przez rozmowę kwalifikacyjną. Kluczowym aspektem jest oszacowanie własnej, przyszłej pensji. Nie trzeba od razu podawać wielki kwot, ponieważ może to zniechęcić komisję rekrutacyjną. Natomiast podanie zbyt małej kwoty może wpłynąć na własną niekompetencję i źle wpłynąć na własny wizerunek. Przed rozmową o pracę warto przejrzeć oferty na stronie: https://www.aplikuj.pl/praca/katowice, ponieważ wśród ofert znajdują się zarobki na danym stanowisku. Można również popytać na forach i dopytać się specjalistów o zarobki.

Wybór odpowiedniego stroju na rozmowę kwalifikacyjną

Wybór odpowiedniego ubioru na rozmowę kwalifikacyjną jest kluczowy. Strój musi być elegancki, skromny, czysty i wyprasowany. O każdy element ubioru trzeba w odpowiedni sposób zadbać. Pracodawcy raczej przepadają za ciuchami o skromy i stonowanych kolorach, bez większej liczby dodatków. Biała koszula to idealny wybór dla mężczyzn. Natomiast kobiety powinny ubrać rajstopy bądź cienkie spodnie. W przypadku mężczyzn niedozwolone jest założenie krótkich spodenek. Świetnie się sprawdzą modne jeansy lub eleganckie spodnie od garnituru. Odpowiednie obuwie to kolejny element dobrego ubioru na rozmowę kwalifikacyjną - muszą być czyste i zadbane.

Materiał partnera

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj