Gliwickie CH Forum jest jednym z organizatorów Tygodnia dla Hospicjum, a także areną tej wyjątkowej charytatywnej imprezy. Łączy ona w działaniu różne osoby i instytucje, a jej celem jest pomoc w zebraniu środków na rozbudowę i modernizację gliwickiego hospicjum.


W piątek, 23 czerwca,  w ramach wydarzeń tygodnia (pełny program na www.dlahospicjum.pl) zaprasza od godz. 13:00 do 19:00 na spektakl, grę terenową oraz warsztaty z sercem. Wstęp na wszystkie atrakcje jest bezpłatny, ale każdy może wesprzeć cel nabywając u wolontariuszy pięciozłotowe cegiełki charytatywne. W CH Forum są one także dystrybuowane w punkcie informacyjnym oraz na stoisku firmowym gliwickiego Piasta.

WARSZTATY Z SERCEM (GODZ. 13.00)

Początek dnia pełnego atrakcji w CH Forum to warsztaty kreatywnego rozwoju. Bazują one na zdolnościach manualnych oraz wyobraźni i wrażliwości estetycznej dzieci, lecz mile widziani będą także dorośli. Na zajęciach wykorzystamy różne materiały i techniki plastyczne. Pod okiem uzdolnionych instruktorek, będzie okazja zrealizować swoje najwymyślniejsze pomysły, płynące prosto z serca, na wykonanie ozdoby, którą będzie można zabrać na pamiątkę, ale także podarować gliwickiemu hospicjum.

JAK GÓRNIK ŚMIERDZIROBOTKA ZE SKARBNIKIEM SIĘ SPOTKAŁ (GODZ. 15.00)

Kolektyw teatralny Lufcik na korbkę zaprasza na premierowy pokaz spektaklu „Jak górnik  Śmierdzirobotka ze Skarbnikiem się spotkał”. Jest to przedstawienie w kabaretowym klimacie z lekko rockową nutką w tle, przygotowane z myślą o dzieciach w wieku od 3 do 9 lat i ich opiekunach. Lufcik na korbkę opiera swoje produkcje na motywach śląskich legend, wplatając w nie motywy znane z tradycyjnych bajek i popkultury. Dodajmy do tego mnogość środków teatralnych, muzykę na żywo, interakcję, a otrzymamy niebanalną propozycję teatralną. Spektakl ma także wartość dydaktyczną, kładzie duży nacisk na zalety płynące z pomagania i odpowiedzialności za swoją pracę.

GRA TERENOWA TROPICIELE PRZYGÓD: LATO! (GODZ. 16.00)

Podczas mini-gry Tropiciele Przygód: Lato!, Scena Forum (1 piętro) oraz jej najbliższe otoczenie staną się miejscem pełnym tajemnic, zagadek i skarbów. Na graczy czekać będą różnorodne zadania: szyfry, rebusy, zadania logiczne i zręcznościowe – a wszystko to, by wspólnie pomóc hospicjum!
Do udziału w zabawie Forum zaprasza dzieci i młodzież, a nawet dorosłych. W grze można brać udział indywidualnie albo w zespole od 2 do 5 osób. Nie trzeba się nigdzie zapisywać! Wystarczy zgłosić się  w dowolnym momencie między 15.50, a 18.00 do punktu startu zabawy na Scenie Forum. Udział w grze zajmie maksymalnie godzinę. Wszystkie wypełnione karty gry należy zwrócić do punktu startu najpóźniej do godziny 19.00.
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj