Dzisiaj około godziny 8.00 pracownicy firmy budowlanej natrafili na niebezpieczny przedmiot podczas prowadzenia wykopów u zbiegu ulic Jana Pawła II i Nowy Świat. Natychmiast przerwano prace i poinformowano policję. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy.

Policyjny pirotechnik, aspirant sztabowy Dominik Polak stwierdził, że znalezisko to pocisk odłamkowy burzący o kalibrze 152 mm z zapalnikiem, co oznacza, że mamy do czynienia z groźnym przedmiotem. Miejsce zostało zabezpieczone przez funkcjonariuszy.

Trwa oczekiwanie na przybycie wojskowych saperów, którzy od rana pracują przy innym znalezisku ujawnionym w naszym rejonie i zabezpieczanym przez policyjny patrol od wczoraj.
W niedzielę około 13:00 spacerowicz odkrył niewybuch w postaci pocisku artyleryjskiego kalibru 88 mm w rejonie Jesiennej, dokładniej w lasku przy autostradzie A1 i DTŚ. Tamten obszar znajduje się na uboczu, więc wystarczyło wyznaczyć strefę bezpieczeństwa i nie dopuszczać osób postronnych. Natomiast w przypadku ulicy Jana Pawła II niestety, podczas zabezpieczania i wywożenia artefaktu, będzie konieczność ewakuacji 5 najbliższych budynków oraz wstrzymania ruchu na sąsiadujących ulicach.

Info: KMP Gliwice

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj