Gliwiccy policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą zatrzymali część grupy wyłudzającej telefony komórkowe od firm telekomunikacyjnych. W sumie w ręce stróżów prawa wpadło już siedem osób. A szykują się dalsze zatrzymania. 
Siódmego członka szajki zatrzymano 29 marca w jednej kamienic w śródmieściu. To 44-latek, który na przełomie 2015 i 2016 roku wyłudził szereg telefonów wraz z usługą.

Postępowanie w sprawie trwało kilka miesięcy. W sumie zarzuty przedstawiono siedmiu podejrzanym. Wszyscy zawarli umowy w jednym z punków sprzedaży telefonów w Gliwicach, ale od początku nie mieli zamiaru płacić rat. Członkowie grupy posiadali sfałszowane dokumenty, przy pomocy których wprowadzali w błąd pracowników salonu. Wyłudzali zawsze drogie usługi oraz markowe aparaty. Suma strat to aż 74 tys. zł. 

Akt oskarżenia przeciwko zatrzymanym trafił już do sądu. Sprawa należy do rozwojowych. Policyjni detektywi mają wytypowanych co najmniej siedem kolejnych osób zamieszanych w to przestępstwo. Jak mówią śledczy, zebrali już przeciwko nim twarde dowody.

Za oszustwo tego typu kodeks karny przewiduje karę do 8 lat więzienia.


wstecz

Komentarze (0) Skomentuj