Fundusz Mitiska REIM – właściciel parku handlowego - sprzedał działkę znajdującą się w sąsiedztwie Europy Centralnej spółce Momentum Leisure, która wybuduje w tym miejscu park rozrywki i park wodny. Obiekt powstanie na powierzchni 6,7 ha. Jego ukończenie planowane jest w 2026 roku.

Nowy właściciel zapowiada budowę dużego parku. Dla porównania, Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko położona jest na 26 ha. Sama Europa Centralna zajmuje w tej chwili 27 ha.

Kim jest Momentum Leisure? To deweloper z sektora rekreacyjno-rozrywkowego. Park przy Europie Centralnej będzie jego czwartym parkiem tematycznym i drugim parkiem wodnym. Jego celem jest  uruchomienie 10 parków w całej Europie Środkowo-Wschodniej do 2030 roku.

- Cieszymy się, że możemy współpracować z Momentum Leisure przy tym projekcie i rozszerzyć ofertę Europy Centralnej o tematyczny park rozrywki i park wodny dedykowany rodzinom z dziećmi. (...) Tak atrakcyjna inwestycja w bezpośrednim sąsiedztwie centrum będzie kolejnym wyróżnikiem tego obiektu na rynku nieruchomości - komentuje Sylvie Geuten-Carpentier, partner zarządzający Mitiska REIM.

- Współpraca z Mitiska REIM to wspaniała okazja dla obu stron do stworzenia wyjątkowego konceptu, ponieważ zintegrujemy zakupy i rozrywkę w doskonałej lokalizacji - dodaje Wouter Dekkers, CEO Momentum Leisure.

źródło: Property Design/własne

wstecz

Komentarze (1) Skomentuj

  • Lili 2024-04-11 10:14:34

    6,7 ha... a może 67 ha