Pierwszy na Śląsku sklep charytatywny w centrum handlowym otwarto dziś w gliwickim FORUM. Prowadzi go Fundacją „Stacja 6”, która środki zarobione w sklepie przeznaczy na  rzecz podopiecznych fundacji.

Sklep mieści się na poziomie +1 centrum i ma 84 m kw. W jego „asortymencie” są m.in. pełnowartościowe rzeczy od darczyńców, rękodzieło, zabawki sensoryczne, pozyskane gadżety (np. sportowe koszulki, piłki, buty itp.), zdjęcia i obrazy znanych śląskich artystów. Lokalizacja w centrum handlowym to także potencjalna współpraca z jego najemcami, którzy mogą przekazywać na rzecz sklepu swoje towary.
Operator centrum handlowego udostępnia powierzchnię na zasadach niekomercyjnych.

– Pomysł fundacji bardzo nam się spodobał. Ponieważ w imieniu CH FORUM bardzo aktywnie działamy na rzecz lokalnej społeczności, chętnie przystąpiliśmy do tej współpracy. Przy podjęciu decyzji kluczowe znaczenie miała wiarygodność partnera. Osoby związane z fundacją znamy z zaangażowania i pracy na rzecz innych inicjatyw dobroczynnych, w których również mieliśmy przyjemność uczestniczyć – mówi Patrycja Duczmal, dyrektor CH FORUM w Gliwicach.
Zgodnie z ideą funkcjonowania sklepu dobroczynnego, środki w nim zarobione fundacja będzie przekazywać na cele statutowe. Pozwolą one także rozwijać to miejsce jako Centrum Wsparcia konsultacyjno-informacyjne dla osób w potrzebie.
– W Polsce formuła sklepów charytatywnych dopiero zyskuje na popularności. Cieszymy się, że razem z CH FORUM możemy współtworzyć tę historię w naszym kraju. Nieprzypadkowo rozpoczynamy ją w okresie przedświątecznym. To doskonały czas, aby podzielić się dobrem z innymi. Pomaganie przez kupowanie właśnie wchodzi w życie – mówi Małgorzata Kamińska, wiceprezes Fundacji „Stacja  6”.

Sklep charytatywny (z  ang. charity shop) to bardzo częsty widok na Wyspach Brytyjskich. Dziś tego rodzaju placówki można znaleźć praktycznie w każdej angielskiej gminie, a ich historia sięga XIX w. 
Charity Retail Association - czołowa w Wielkiej Brytanii organizacja zrzeszająca sklepy charytatywne – 
reprezentuje około 9 000 z nich.

Więcej o Fundacji na stronie stacja6.pl

materiał partnera
 

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj