Śląscy policjanci kolejny już raz pomogli rodzącej w pilnym dotarciu do szpitala. Tym razem zostali poproszeni o to przez taksówkarza, który przez zakorkowane ulice Gliwic nie mógł dojechać z pasażerką na porodówkę. Pilotaż na sygnałach pozwolił na sprawnie dotarcie z kobietą do szpitalnej izby przyjęć...

Policjanci z patrolu ogniwa policji sądowej gliwickiego referatu Wydziału Konwojowego i Policji Sądowej KWP w Katowicach, jadąc ulicy Kościuszki w Gliwicach, zauważyli taksówkę, której kierowca zaczął wymachiwać ręką w ich kierunku.
Po zatrzymaniu radiowozu policjanci dowiedzieli się, że taksówkarz przewozi pasażerkę z silnymi bólami porodowymi, jednak z uwagi na korki, nie może jej sprawnie przetransportować do szpitala. 

Nie mając chwili do stracenia, z uwagi na wszelkie symptomy rozpoczynającej się akcji porodowej, policjanci powiadomili dyżurnego jednostki i rozpoczęli na sygnałach pilotaż taksówki z rodzącą kobietą do szpitala.
Po pokonaniu zakorkowanych ulic miasta, policjanci dotarli wraz z pilotowaną w taksówce kobietą do szpitalnej izby przyjęć, gdzie przekazano rodzącą pod opiekę lekarzy.

źródło: Policja Śląska

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj