W meczu kończący sezon 2023/24 Piast przegrał z Puszczą Niepołomice 0:1. W pierwszej połowie gliwiczanie grali dobrze, ale nie udokumentowali tego golem. W drugiej odsłonie byli już chyba myślami na urlopach, bo oddali inicjatywę gospodarzom. Sezon gliwiczanie zakończyli na 10 miejscu.

W pierwszej połowie groźniejszy był Piast. Okazje do gola mieli Michael Ameyaw, Jakub Czerwiński, Miłosz Szczepański, Jorge Felix. W doliczonym czasie golkiper Puszczy popisał się rewelacyjną interwencją – broniąc strzał głową Michała Chrapka.

W drugiej połowie gra się wyrównała. Żadna ze stron nie miała jednak idealnych okazji do zdobycia gola. Wreszcie gospodarze zdobyli bramkę. Po dośrodkowaniu Jin-hyuna Lee na bok pola karnego, Artur Siemaszko zgrał głową piłkę na środek „16”, a tam niepilnowany Kamil Zapolnik popisał się skuteczną główką i było 1:0. Niepołomiczanie grali spokojnie, a gliwiczanie nie potrafili nic złego uczynić miejscowym. Strzelał wprawdzie Ameyaw, ale nad poprzeczką.

Piast: František Plach – Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński, Tomasz Mokwa (76’ Oskar Leśniak) – Michael Ameyaw (76’ Piotr Urbański), Michał Chrapek (63’ Grzegorz Tomasiewicz), Patryk Dziczek, Miłosz Szczepański (85’ Filip Karbowy), Tihomir Kostadinov (63’ Serhij Krykun) – Jorge Félix.