10-11 maja to dwa dni spotkań z nauką i ekologią dla dzieci i młodzieży w gliwickim centrum handlowym. To także okazja dla klientów FORUM, aby pozbyć się zużytego sprzętu RTV/AGD i wymienić go na sadzonki roślin doniczkowych.

Znaczenie ekologii w życiu codziennym każdego z nas jest nie do przecenienia i z roku na rok staje się coraz ważniejsze. Warto o niej mówić, a zwłaszcza edukować w tym zakresie najmłodsze pokolenia. Dlatego, w trosce o środowisko naturalne Centrum Handlowe FORUM w Gliwicach wraz z zaproszonymi partnerami organizuje dwudniową imprezę ekologiczną pod hasłem „Odkrywamy zieloną stronę mocy”, która odbędzie się w dniach 10-11 maja, od godz. 13:00 do 19:00 (piątek) oraz w godzinach 10:00-19:00 (sobota).

W ramach akcji będzie można przynieść do FORUM zużyty sprzęt RTV/AGD i otrzymać w zamian sadzonki roślin doniczkowych. Zbiórką elektrośmieci zajmie się firma Remondis Gliwice, odpowiedzialna za odbiór odpadów m.in. z Centrum Handlowego. Eksperci tej firmy przygotowali również szereg atrakcji dla zorganizowanych grup szkolnych (i nie tylko):

  • Prelekcję na temat właściwej segregacji odpadów.
  • Zabawę edukacyjną „Posegreguj odpady”.
  • Emisję filmu o recyklingu.
  • Grę interaktywną.
  • Kreatywne zajęcia plastyczne.
  • Prezentację o instalacji przetwarzania odpadów.

W inicjatywę włączyła się również gliwicka Politechnika, której przedstawiciele (kadra naukowa i studenci) zaprezentują podczas dwudniowego wydarzenia ofertę edukacyjną i dorobek Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki oraz Instytutu Fizyki. W programie przewidziano m.in. pokazy fizyczne „Moc, jakiej nie znacie”, prezentację modeli i urządzeń oraz – to wyjątkowa gratka! – specjalnego bolidu elektrycznego, skonstruowanego przez studentów Politechniki, którzy chętnie opowiedzą o tym niecodziennym projekcie i nauce na gliwickiej „Polibudzie”. To doskonała okazja dla tegorocznych maturzystów oraz uczniów szkół średnich, którzy myślą o związaniu swojej przyszłości z tą sferą edukacji!
Partnerami akcji są: Remondis Gliwice, Politechnika Śląska oraz Keller – autoryzowany dealer marki Hyundai. Współorganizatorem wydarzenia został „Dziennik Zachodni”, a patronat medialny nad imprezą objął portal „Nasze Miasto”.

– Ekologia to coś więcej niż tylko modne hasła – to przede wszystkim nasza odpowiedzialność i zobowiązanie wobec przyszłych pokoleń, które wychowujemy. Dlatego zapraszamy wszystkich – dzieci, młodzież szkolną i dorosłych – do aktywnego udziału w tej ekologicznej inicjatywie, która ma na celu promowanie świadomego i zrównoważonego stylu życia, od najmłodszych lat. Przyjdźcie, odkryjcie z nami zieloną stronę mocy! – zachęca Alicja Suchańska-Królica, menadżer ds. administracji i marketingu w CH FORUM.

 

O CENTRUM HANDLOWYM FORUM W GLIWICACH
FORUM: centrum handlowo-rozrywkowe o pow. handlowej 43.000 mkw., położone w ścisłym centrum 
Gliwic. W 2017 roku obiekt przeszedł gruntowną modernizację części wspólnych i pasażu, pojawiły się także nowe ciągi komunikacyjne i rozwiązania funkcjonalne. Wśród około 120 najemców CH FORUM są renomowane marki modowe i z sektora „zdrowie i uroda”, w tym m.in.: C&A, Deichmann, Douglas, Half Price (Grupa CCC), H&M, KappAhl, New Yorker, Reserved, Rossmann, Sephora, SuperPharm. Inne branże także reprezentowane są przez wiodące marki: RTV Euro AGD, Pepco, Empik, Martes Sport, Smyk, TEDi, DUKA, Home&You. Część rozrywkowa CH FORUM to m.in. 13-ekranowe kino Cinema City – jedyny multipleks w Gliwicach, klub fitness Interfit Club, a także Bajkowy Labirynt – Centrum Rozrywki. W strefie restauracyjnej o oryginalnej architekturze i stylistyce, najemcy oferują dania różnych kuchni i stylów. Strefa jest przyjazna pupilom i ma wydzielone miejsce dla posiadaczy zwierząt. W centrum pod nazwą Biblioforum działa - jedna z nielicznych w Polsce - filia miejskiej biblioteki publicznej.
Właścicielem CH FORUM w Gliwicach jest DEKA Immobilien GmbH; zarządcą: MVGM, jedna z czołowych w Europie firm w obszarze zarządzania nieruchomościami.

Materiał partnera

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj