Gliwice od wielu lat realizują własny, ambitny i skuteczny program mieszkaniowy. Dzięki temu rośnie liczba miejskich mieszkań dla rodzin o niższych i umiarkowanych dochodach. Z myślą o nich przed prawie 5 laty zainicjowano projekt „Mieszkanie+ po gliwicku” realizowany przez Miasto Gliwice we współpracy z miejskimi spółkami ZBM I i II TBS. W jego ramach w różnych częściach Gliwic powstało już 267 komfortowych mieszkań komunalnych na wynajem, a w zaawansowanej realizacji są kolejne.

Mieszkania tego typu budowane są w różnych częściach Gliwic, w wykończeniu „pod klucz”. Lokale w pełni wykończone i pomalowane, wyposażone w niezbędne instalacje mają zróżnicowany metraż a część z nich jest pozbawiona barier architektonicznych z myślą o osobach z niepełnosprawnością. Ostatnio oddane zostały mieszkania na pięknym osiedlu powstałym przy ul. Dworskiej i Zbożowej, wcześniej inwestycję zakończono przy ul. Anny Jagiellonki 3A, w wybudowanym od podstaw kompleksie Górna 3–5, 7–9, 11 i przy ul. Opolskiej 12.

Od 6 maja do 28 czerwca w Biurze Podawczym Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej przy pl. Inwalidów Wojennych 12 oraz na stronie www.zgm-gliwice.pl będzie można pobrać wniosek o wynajęcie mieszkania komunalnego w nowych budynkach przy ul. Dworskiej 10G i 10J. Do dyspozycji gliwiczan przeznaczono tam łącznie 70 mieszkań o zróżnicowanym metrażu.

Aby starać się o najem mieszkania przy ul. Dworskiej, trzeba m.in. mieszkać na terenie Gliwic, spełniać kryterium dochodowe, mieć niezaspokojone potrzeby mieszkaniowe i rozliczony podatek dochodowy za dwa ostatnie lata (2022 r., 2023 r.) w jednym z gliwickich urzędów skarbowych oraz złożyć we wskazanym terminie kompletny wniosek o zawarcie umowy najmu. W kwestii szczegółowych warunków należy kontaktować się z Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej, tel. 32/338-39-63, -66, -67.

Przyjmowanie przez ZGM wypełnionych dokumentów wraz z kompletem załączników ujętych w formularzu wniosku ruszy 13 maja i potrwa do 28 czerwca.

Materiał publikowany na zlecenie UM Gliwice

Zdjęcia:  M. Buksa, R. Neumann, G. Ożga, D. Nita-Garbiec, F. Zobawa/UM Gliwice

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj