„Mieszkanie w Ogrodzie. Dom w Katowicach” - praca dyplomowa Macieja Warota, absolwenta wydziału architektury Politechniki Śląskiej, z główną nagrodą trzeciej edycji prestiżowego międzynarodowego konkursu Archi-World Academy Awards. Odbywa się on co 2 lata i promuje najciekawsze projekty studenckie z całego świata.

Praca „Dom w Katowicach” to koncepcja eksperymentalnego zespołu mieszkaniowego zlokalizowanego na terenach ogrodów działkowych w Katowicach Bogucicach. Projekt łączy koncepcje współzamieszkania, ogrodów społecznych oraz przestrzeni współdzielonych, tworząc jednocześnie koncepcję domu kompilacyjnego - miejsca do życia, wplatając ją w przestrzenie zielonych ogrodów przenikających się z mieszkaniami.

W jury konkursu Archi-World Academy Awards zasiadali wybitni światowi architekci, jak Zaha Hadid, Daniel Libeskid, Kengo Kuma czy Thomas Herzog, prezydentem dwóch poprzednich edycji był profesor Juhani Pallasmaa. Na tegoroczną edycję, pod hasłem „Responsible Future Architecture”, spłynęło blisko dwa tysiące prac. Spośród 12 wyłonionych zwycięzców Maciej Warot jest jedynym nagrodzonym Polakiem.

Źródło: Archinea.pl 
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj