Już 15 maja 2024 w godzinach od 10:00 do 13:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Górnych Wałów 29 odbędą się  „XV Gliwickie Targi Pracy dla Osób z Niepełnoprawnościami”.              

Niesłabnące zainteresowanie  pokazuje jak bardzo potrzebne są tego typu inicjatywy na rzecz osób z niepełnosprawnościami.
To wyjątkowe wydarzenie będzie już po raz piętnasty organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Gliwicach. 
Tegoroczna formuła Targów wpisuje się również w obchody Gliwickich Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością. 
Gliwickie Targi Pracy dla Osób z Niepełnosprawnościami to od wielu lat płaszczyzna procesów kształtowania nowych relacji zawodowych na lokalnym rynku pracy pomiędzy lokalnymi pracodawcami, a osobami z niepełnosprawnością.

Każdego roku Targi są platformą do urzeczywistnienia aspiracji i celów życiowych osób z niepełnosprawnościami oraz dają szansę na ich równe zatrudnienie na otwartym rynku pracy. To również okazja do spotkań wielu przedstawicieli instytucji, firm, fundacji i organizacji na co dzień wspierających osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy. 
Adresatami Gliwickich Targów Pracy dla Osób z Niepełnosprawnościami są wszystkie osoby potrzebujące profesjonalnego wsparcia w planowaniu rozwoju zawodowego, posiadające orzeczony stopień  niepełnosprawności i poszukujące swojego miejsca na rynku pracy. 
XV Gliwickie Targi Pracy dla Osób z Niepełnosprawnościami objęte zostały Patronatem Honorowym Starosty Gliwickiego. Patronat Medialny nad wydarzeniem objęło Radio CCM oraz Nowiny Gliwickie. 

W ramach wydarzenia zaplanowano konsultacje ze specjalistami rynku pracy: doradcami zawodowymi, pośrednikami pracy i specjalistami do spraw rozwoju zawodowego, a także przedstawicielami instytucji, takimi jak PFRON, ZUS czy PIP. 

Podczas wydarzenia możliwe będzie zapoznanie się z aktualnymi ofertami zatrudnienia lokalnych pracodawców i uzyskanie pomocy w aktywnym poszukiwaniu pracy. 
Dlatego też warto zabrać ze sobą aktualne CV oraz orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. 

Ofertę Targów wzbogaci wystawa artystyczna  Warsztatów Terapii Zajęciowych. Zachęcamy również do skorzystania z atrakcji „Miasteczka Zdrowia”, w ramach którego możliwe będzie dokonanie bezpłatnego pomiaru cukru, ciśnienia tętniczego, uzyskanie informacji na temat pierwszej pomocy oraz skorzystanie ze strefy relaksu podczas masażu dłoni i głowy. Dla zainteresowanych dostępne będą „Segregatory życia” oraz „Koperty życia”, w których każdy może  umieścić   najważniejsze  informacje o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, kontaktach do najbliższych, co w znaczny sposób służbom medycznym może ułatwić  w razie konieczności udzielenie pomocy.

Szczegółowe informacje na temat organizowanego wydarzenia można uzyskać bezpośrednio  pod numerami telefonu 32 444 23 94, 32 444 23 70 oraz  pod adresem e-mail: magdalena.musiol@pup.gliwice.pl barbara.melnarowicz@pup.gliwice.pl 
Jednocześnie zachęcamy do śledzenia strony https://gliwice.praca.gov.pl/ oraz kanału w social mediach Facebook@PUPwGliwicach w celu poszukiwania informacji i inspiracji do własnego rozwoju zawodowego.
Serdecznie zapraszamy do udziału w Wydarzeniu.

Materiał partnera

Galeria

wstecz

Komentarze (1) Skomentuj

  • Igud 2024-05-09 12:40:35

    Szkoda że tylko jeden dzień. Akurat w pracy do 16,00, miłego i dużo zdrowia