Wygodny materac pozwala na znaczne podniesienie jakości codziennego snu, przyczyniając się do zwiększenia produktywności oraz poprawy nastroju. Zastanawiasz się, jaki będzie najlepszy materac dla pary? Już dziś dowiedz się, o czym warto pamiętać w czasie zakupów!

Materac jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdej sypialni. Podczas zakupów należy wziąć pod uwagę jakość wykonania, wygodę, twardość oraz rodzaj podłoża. Szukasz sprawdzonego materaca dla pary? Szeroki wybór modeli znajdziesz na stronie: https://sweetsen.pl/Materace-180x200-cm-c29. Już dziś przekonaj się, który z nich spisze się w Twojej sypialni.

O czym pamiętać podczas zakupów materaca dla pary?

Odpowiednio dopasowany materac dla pary powinien zapewniać optymalne podparcie naturalnych krzywizn kręgosłupa każdego z użytkowników. Właśnie dlatego jedną z najważniejszych kwestii pozostaje znalezienie właściwego wypełnienia. Unikaj modeli sprężynowych bonellowych, które przenoszą drgania powstające w czasie ruchu. Doskonałym rozwiązaniem może okazać się materac z pianki termoelastycznej lub model sprężynowy z kieszeniami.

Zapewniają wysoką elastyczność punktową oraz znacznie ograniczają przenoszenie drgań, dzięki czemu ruchy partnera nie będą odczuwane przez drugą osobę. Ważną kwestią pozostaje także wielkość podłoża. W przypadku materaca dla pary szerokość powinna wynosić co najmniej 160 cm. Jeśli zależy Ci na maksymalnym komforcie, wybierz największe modele o wymiarach 200 x 200 cm, które dostępne są na stronie: https://sweetsen.pl/Materace-200x200-cm-c30.

Jak dobrać twardość materaca?

Jednym z najważniejszych parametrów pozostaje również twardość materaca, określana wartościami od H1 do H4, która powinna zostać dopasowana do masy ciała oraz preferencji użytkowników. Miękki materac H1 przeznaczony jest głównie dla osób, których waga nie przekracza 60 kg.

Za uniwersalną alternatywę uchodzi materac średni H2 oraz twardy H3. Mogą sięgnąć po nie kolejno osoby, których waga mieści się w przedziale 60-80 kg oraz 80-100 kg. Jedno wspólne podłoże to świetny wybór dla użytkowników o zbliżonej wadze i podobnej budowie anatomicznej. Niekiedy jednak zakup wspólnego materaca dla pary może okazać się niemożliwe.

Kiedy warto zdecydować się na zakup dwóch pojedynczych materaców?

Odpowiednio dopasowany materac warunkuje wysoką jakość snu, przyczyniając się tym samym do poprawy nastroju. Podłoże wpływa bezpośrednio na stan naszego zdrowia, chroniąc przed dolegliwościami bólowymi kręgosłupa. Dlatego tak ważny staje się zakup odpowiedniego modelu. Jeśli masz problem z doborem twardości, doskonałym pomysłem może okazać się zakup dwóch osobnych modeli, których szerokość będzie wynosić co najmniej 80 cm.

Rozwiązanie to sprawdzi się zarówno w przypadku zróżnicowanych preferencji, jak i w sytuacji, gdy między partnerami występuje znaczna różnica w masie ciała. W ten sposób każdy użytkownik może znaleźć najlepszy rodzaj podłoża dla siebie, co pozytywnie wpłynie na jakość codziennej regeneracji.

Materiał partnera

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj