Eastwood Symphonic, czyli rewelacyjna mieszanka muzyki symfonicznej i jazzowej, zawita do Polski w październiku tego roku. Koncerty, które odbędą się na warszawskim Torwarze oraz w PreZero Arenie Gliwice, będą niepowtarzalną okazją, by zanurzyć się w fascynującym muzycznym świecie Kyle’a Eastwooda – basisty, kompozytora i syna Clinta Eastwooda. Usłyszymy podczas nich tematy muzyczne z filmów z ponad 60-letniej kariery legendy kina w wykonaniu kwintetu jazzowego Kyle Eastwood Quintet i Praskiej Orkiestry Symfonicznej. 

Kyle Eastwood jest utalentowanym muzykiem z długoletnim stażem. Ma na koncie siedem albumów, które spotkały się z uznaniem krytyków, współtworzył również ścieżki dźwiękowe do filmów takich jak „Gran Torino” czy „Listy z Iwo Jimy”. Projekt Eastwood Symphonic jest połączeniem dwóch jego pasji – jazzu i kina. 
Październikowe koncerty w Gliwicach i Warszawie będą debiutem trasy Eastwood Symphonic w Polsce, ale projekt zdążył już podbić serca zagranicznej publiczności: to prawdziwa międzynarodowa podróż muzyczna, obejmująca Norwegię, Luksemburg, Czechy, Gruzję i Włochy. Ten poruszający spektakl doceniła nie tylko publiczność, ale również media na całym świecie. Recenzje takie jak „Piękny hołd Kyle’a Eastwooda dla jego ojca, Clinta” (L’est Républicain) trafnie wskazują na geniusz artystyczny, któremu udało się połączyć dziedzictwo muzyki filmowej i jazzu. 
Pogodzić te dwa światy pomógł młodemu Eastwoodowi laureat nagrody Grammy, Gast Waltzing. „Gast jest świetnym kompozytorem, dyrygentem i aranżerem i jednocześnie utytułowanym trębaczem jazzowym, więc uznałem, że będzie idealnie pasował do tego projektu, w którym wyzwanie polega na tym, żeby połączyć muzykę klasyczną i jazzową” – mówi Kyle. Waltzing współpracował z renomowanymi orkiestrami symfonicznymi na całym świecie, od Scottish Royal National Orchestra po Deutsche Radio Philharmonie. 
Przy okazji koncertów z trasy Eastwood Symphonic dyrygent pokieruje Praską Orkiestrą Symfoniczną. Duma Czech, która zasłynęła z wyjątkowej jakości wykonawczej i szerokiego repertuaru obejmującego muzykę filmową, operową i koncertową, razem z kwintetem jazzowym Kyle’a Eastwooda wykona 12 utworów z filmów Clinta Eastwooda autorstwa 8 różnych kompozytorów, w tym legendarnych Ennio Morriconego i Johna Williamsa. 
Eastwood Symphonic to coś więcej niż koncert – to muzyczne doświadczenie, które zabierze słuchaczy w podróż przez ponad pół wieku historii kina widzianej oczami rodziny Eastwood, oferując wyjątkową interpretację utworów z ponadczasowych filmów. To niezaprzeczalnie jedyne tak ekscytujące wydarzenie w Polsce w 2024 roku, którego kinomaniacy i miłośnicy jazzu po prostu nie mogą pominąć w swoich koncertowych planach na jesień. 
Bilety dostępne na Eventim.pl
Główny partner medialny: RMF Classic
27.10.2024 PreZero Arena Gliwice, Gliwice
28.10.2024 COS Torwar, Warszawa 
Patroni medialni: Wyborcza.pl, ELLE 
Organizator: Arena Operator
Zdjęcia: Antoine Jaussaud

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj