Boże Narodzenie zwyczajowo kojarzy się z przystrojoną choinką, wigilijnymi potrawami i spotkaniem w gronie rodziny i przyjaciół. Jednym z wielu radosnych akcentów w tym czasie jest moment wzajemnego wręczania upominków i ich emocjonującego odpakowywania. Kulminacyjnym punktem otwierania torebek i rozrywania papieru świątecznego jest radosne zaskoczenie po ujrzeniu zawartości prezentu. Warto więc zadbać, aby podarunek dla bliskiej osoby był naprawdę wyjątkowy i stanowił swoisty prezent marzeń.

Prezent wyjątkowy, czyli jaki?

Przede wszystkim warto zastanowić się, co rozumiemy pod pojęciem prezentu wyjątkowego, unikalnego. Dla jednych będzie to po prostu coś innego niż kolejny sweter, dla innych - książka, której jeszcze nie zdążyli przeczytać. Dla nas jednak prawdziwie unikatowy prezent to taki, którego w życiu byśmy się nie spodziewali. I nie chodzi nam o to, że wujek będący abstynentem wręczy nam butelkę dziesięcioletniego whiskey czy oryginalnego szampana. Prezent wyjątkowy nawiązuje bezpośrednio do zainteresowań obdarowanej osoby, być może nawet spełnia jej marzenie. Podarunek ten powinien wywołać wulkan pozytywnych emocji: od pozytywnego zaskoczenia, przez radość, aż po wdzięczność względem wręczającego czy łzy wzruszenia. 

Zamiast rzeczy materialnych, podaruj emocje!

Trzeba przyznać, że we współczesnym świecie, gdzie dosłownie wszystkie dobra materialne można mieć na wyciągnięcie ręki, trudno jest uzyskać “efekt wow”. Zamiast wielogodzinnego analizowania ofert internetowych i odbywania pielgrzymek po hipermarketach, warto skupić się na innej niszy. Mowa tu o prezentach w postaci przeżyć, które z pewnością na długo zapiszą się w pamięci obdarowanego. Prezenty na święta w postaci skoku dream jump, wyprawy OFF ROAD czy całodniowego pobytu w SPA to nie lada niespodzianka. Trendy dowodzą, że coraz więcej Polek i Polaków rezygnuje z klasycznych, materialnych upominków. Sami również chętniej otrzymaliby voucher na aktywność, która - ich zdaniem - jest ciekawa, angażująca i pozwala zdobywać nowe doświadczenia.

Prezent zgodny z zainteresowaniami danej osoby

Trudno jest mówić o wymarzonym, zachwycającym prezencie, gdy nijak nie współgra on z zainteresowaniami obdarowanej osoby. Czy osoba z lękiem wysokości będzie zachwycona możliwością skoku ze spadochronu? Czy ktoś, kto nie przepada za bronią zechce udać się na kurs strzelania bojowego? W obu przypadkach odpowiedź brzmi nie, trudno więc rozpatrywać taką sytuację jako spełnienie czyichś marzeń. Warto więc przed zakupem upominku rozeznać się w zainteresowaniach przyszłego obdarowanego i zapytać bliskich tej osoby o jego marzenia. Jeśli jest to zapalony preppers, wyślijmy go na kurs survivalu lub nocleg na wysokości w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, a jeśli jest to miłośniczka pielęgnacji, zafundujmy jej dzień w SPA. 

Czy prezent marzeń musi być drogi?

Wielu z nas sądzi, że prezent marzeń wiąże się z niebotycznymi wydatkami, nierzadko przekraczającymi możliwości finansowe większości z nas. Błąd! Tak naprawdę, większość z nas chciałaby spróbować czegoś w zasięgu swojej ręki, na co jednak nie ma czasu lub warunków. Przykładowo, wiele osób marzy o luksusowym samochodzie znanej i cenionej marki. Czy jednak marzymy o tym, by - wraz z posiadaniem tego auta - co miesiąc wydawać dziesiątki tysięcy złotych na jego eksploatację? Nie! Tak naprawdę chcemy poprowadzić to auto, zasiąść za kierownicą i cieszyć się jazdą. Nie musimy więc zaciągać kredytu na kilka milionów złotych, by stać się właścicielem Lamborghini Huracana czy Ferrari Italia. Możemy za to podarować bliskiej osobie jazdę tym autem na profesjonalnym torze wyścigowym - w ten sposób spełnimy marzenie fana motoryzacji.

Wyjątkowe prezenty dla niej, dla niego i dla par

Ktoś mógłby powiedzieć “w teorii wszystko brzmi super, ale jak to się ma do praktyki?”. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, sprawdziliśmy ofertę prezentów w postaci emocji i znaleźliśmy co najmniej kilka ciekawych pomysłów. Wybór jest naprawdę spory - do przejrzenia mieliśmy ponad 5000 atrakcji, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Co możemy polecić z czystym sumieniem? 

 

Spośród prezentów dla niej, najciekawszymi pomysłami są:

 

W kategorii dla niego prezenty godne uwagi to przede wszystkim:

 

Parom z kolei rekomendujemy aktywności w kategorii dla dwojga:

  • Weekendowy city break połączony z noclegiem i ekskluzywną kolacją

  • Lot widokowy balonem, helikopterem lub awionetką

  • Wspólny masaż lub nauka masażu dla dwojga, dzięki której będą mogli potem wykorzystać zdobyte umiejętności w domowym zaciszu. 

 

Te i jeszcze więcej pomysłów na świąteczne prezenty znajdziesz w serwisie Prezentmarzeń oraz w punktach stacjonarnych na terenie całego kraju.

 

Materiały partnera

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj