Gabriel Piotrowski z 4b i Zosia Nastała z 6a w konkursie plastycznym „Bądźmy razem – schodołazy w naszej szkole” ogłoszonym przez firmę Euromobil wygrali urządzenie, dzięki któremu uczniowie na wózkach będą mogli przemieszczać się pomiędzy piętrami. 

Dzięki schodołazowi Szkoła Podstawowa nr 28 będzie bardziej dostępna dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową.

Obecnie, chociaż dzieci z niepełnosprawnością uczą się w Szkole Podstawowej nr 28, nie ma wśród nich takich, które poruszają się na wózkach. Szkoła – jedna z „tysiąclatek” (powstała w latach 60., jako pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego), nie posiada rozwiązań dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Wybudowanie windy jest bardzo kosztowne, a schodołaz może, przynajmniej częściowo, rozwiązać problem dzieci, które nie są w stanie same przemieścić się pomiędzy piętrami.

W konkursie plastycznym ogłoszonym przez dystrybutora tego typu urządzeń, pierwsze miejsce zajął Gabriel Piotrowski, a trzecie – Zosia Nastała. Oboje są uczniami Szkoły Podstawowej nr 28 w Gliwicach.

- Mieliśmy wykonać rysunek, na którym pokażemy, jak schodołaz pomógłby dzieciom w naszej szkole. Miał pokazywać osobę na wózku, która pokonuje trudności w przemieszczaniu się po budynku – wyjaśnia Zosia Nastała.

Gabriel przyznaje, że poza szkołą zna osoby, które poruszają się na wózku.

- Teraz dzieci na wózkach będą mogły przyjeżdżać do szkoły i normalnie się uczyć – dodaje zwycięzca.
Fundatorem nagrody, która przekazana została w ubiegłym tygodniu, jest firma EUROMOBIL Sp. z o.o., dystrybutor na Polskę austriackich schodołazów SANO, do transportu osób lub towarów.
aku

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj