Biblioteka Centralna przy ul. Kościuszki 17 zaprasza 27 listopada o godz. 18.00 na spotkanie autorskie z Elżbietą Cherezińską – jedną z najważniejszych współczesnych autorek powieści historycznych w Polsce.
Jej literacka droga rozpoczęła się od biografii Szewacha Weissa, byłego ambasadora Izraela w Polsce. Największą pasją pisarki jest jednak średniowiecze, a szczególne miejsce w jej twórczości zajmują dzieje Piastów. Wśród popularnych książek autorki znajdują się pięciotomowy cykl „Odrodzone Królestwo”, powieść „Gra w kości” oraz wysoko oceniona, dwutomowa historia Świętosławy – córki Mieszka I – opowiedziana w książkach „Harda” i „Królowa”.
Cherezińska sięga także po inne okresy historyczne. W powieści „Sydonia. Słowo się rzekło” rekonstruuje proces Sydonii Bork – pomorskiej szlachcianki skazanej w 1620 roku za rzekome sprowadzenie klątwy na ród Gryfitów. Jej najnowsze książki, „Śmiały” i „Szczodry”, poświęcone są Bolesławowi II, jednym z najzdolniejszych władców z dynastii Piastów.
Spotkanie poprowadzi Agnieszka Zientarska. Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Haczyk – gliwickie spotkania literackie”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury


Komentarze (0) Skomentuj