Zespół Szkół Łączności (ZSŁ) w Gliwicach wspólnie z Centrum Handlowym FORUM serdecznie zapraszają na kolejną część projektu „Bądź otwarty! Akcja transplantacja dla życia”.

Po sukcesie pierwszej odsłony akcji, która odbyła się 22 maja w FORUM i miała na celu rejestrację potencjalnych dawców szpiku kostnego oraz edukację na temat transplantologii, czas na kolejne działania. 11 czerwca o godzinie 12:00 odbędzie się uroczysty przemarsz spod Radiostacji Gliwickiej do Centrum Handlowego FORUM.

Organizatorzy akcji zapraszają mieszkańców do udziału w przemarszu i zachęcają do przygotowania transparentów i plakatów z hasłami związanymi z ideą transplantologii. To dobra okazja, aby wspólnie podnieść świadomość społeczną na temat dawstwa organów, zarówno od osób zmarłych, jak i żyjących.

Po przemarszu w CH FORUM przewidziano podsumowanie akcji oraz kilka atrakcji towarzyszących:

* Inscenizacja przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół Łączności w Gliwicach
* Film edukacyjny o transplantologii
* Pokaz tańca
* Trening pierwszej pomocy
* Możliwość pobrania i wypełnienia oświadczenia woli

– Chcemy uzmysłowić mieszkańcom Gliwic i okolic, że nasze życie nie kończy się wraz ze śmiercią. Dzięki zaawansowanej nauce i transplantologii możemy przekazać nasze organy potrzebującym i dać w ten sposób nowe życie nawet kilku innym osobom. To potężne przesłanie, które chcemy przekazać podczas naszej akcji – mówi Justyna Kordala, koordynatorka akcji z Zespołu Szkół Łączności w Gliwicach.

Projekt „Bądź otwarty! Akcja transplantacja dla życia” jest realizowany przez Zespół Szkół Łączności w Gliwicach we współpracy z Gliwickim Ośrodkiem Działań Społecznych – Centrum 3.0, Fundacją DKMS oraz Centrum Handlowym FORUM.

– Bardzo imponuje nam to, że młodzi ludzie – uczniowie z Zespołu Szkół Łączności – angażują się w tak ważną akcję i szczytny cel. Nie boją się mówić o trudnych tematach, takich jak śmierć, mimo że mają przecież przed sobą całe życie. My, dorośli, możemy się od nich uczyć odpowiedzialności i zaangażowania. Dlatego z dumą wspieramy tę inicjatywę i zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału – podkreśla Alicja Suchańska-Królica, menadżer ds. administracji i marketingu w CH FORUM.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gliwic i całego regionu do udziału w tym szczególnym wydarzeniu. Twoje wsparcie i zaangażowanie mogą uratować życie! Do zobaczenia 11 czerwca na przemarszu i w CH FORUM!

 

CENTRUM HANDLOWE FORUM W GLIWICACH
FORUM: centrum handlowo-rozrywkowe o pow. handlowej 43.000 mkw., położone w ścisłym centrum 
Gliwic. W 2017 roku obiekt przeszedł gruntowną modernizację części wspólnych i pasażu, pojawiły się także nowe ciągi komunikacyjne i rozwiązania funkcjonalne. Wśród około 120 najemców CH FORUM są renomowane marki modowe i z sektora „zdrowie i uroda”, w tym m.in.: C&A, Deichmann, Douglas, Half Price (Grupa CCC), H&M, KappAhl, New Yorker, Reserved, Rossmann, Sephora, SuperPharm. Inne branże także reprezentowane są przez wiodące marki: RTV Euro AGD, Pepco, Empik, Martes Sport, Smyk, TEDi, DUKA, Home&You. Część rozrywkowa CH FORUM to m.in. 13-ekranowe kino Cinema City – jedyny multipleks w Gliwicach, klub fitness Interfit Club, a także Bajkowy Labirynt – Centrum Rozrywki. W strefie restauracyjnej o oryginalnej architekturze i stylistyce, najemcy oferują dania różnych kuchni i stylów. Strefa jest przyjazna pupilom i ma wydzielone miejsce dla posiadaczy zwierząt. W centrum pod nazwą Biblioforum działa - jedna z nielicznych w Polsce - filia miejskiej biblioteki publicznej.
Właścicielem CH FORUM w Gliwicach jest DEKA Immobilien GmbH; zarządcą: MVGM, jedna z czołowych 
w Europie firm w obszarze zarządzania nieruchomościami.

Materiał partnera

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj