Zespół Szkół Łączności (ZSŁ) w Gliwicach serdecznie zaprasza na wyjątkowe wydarzenie w ramach projektu „Bądź otwarty! Akcja transplantacja dla życia”, które odbędzie się 22 maja w godzinach 12:00-20:00 na scenie głównej w Centrum Handlowym FORUM.

W tym dniu odwiedzający FORUM będą mieli okazję zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego na specjalnie przygotowanym stoisku. Wolontariusze z ZSŁ będą rozdawać materiały edukacyjne, w tym ulotki i gadżety promujące ideę transplantacji oraz udzielać szczegółowych informacji na temat dawstwa szpiku kostnego. Wiedza ta jest niezbędna, aby rozwiać obawy i wątpliwości, które mogą towarzyszyć podjęciu decyzji o zostaniu dawcą.

– Transplantacja szpiku kostnego często stanowi jedyną szansę na życie dla osób cierpiących na poważne choroby hematologiczne, takie jak białaczka. Każdy może stać się potencjalnym dawcą i dać komuś nadzieję na nowe życie, a co najważniejsze – rejestracja jako dawca szpiku jest bezpłatna, bezpieczna i bezbolesna – podkreśla Justyna Kordala, koordynatorka akcji z Zespołu Szkół Łączności w Gliwicach.

Kolejnym ważnym punktem projektu będzie uroczysty przemarsz spod Radiostacji Gliwickiej do FORUM, zaplanowany na 11 czerwca. W przemarszu wezmą udział uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz mieszkańcy Gliwic, aby wspólnie podnieść świadomość społeczną na temat przeszczepień od dawców żyjących i nieżyjących.

Projekt „Bądź otwarty! Akcja transplantacja dla życia” jest realizowany przez Zespół Szkół Łączności w Gliwicach, we współpracy z Gliwickim Ośrodkiem Działań Społecznych – Centrum 3.0, Fundacją DKMS oraz Centrum Handlowym FORUM.

– Z dumą wspieramy i współfinansujemy inicjatywę „Bądź otwarty! Akcja transplantacja dla życia”, organizowaną przez Zespół Szkół Łączności w Gliwicach. Chcemy, aby odwiedzający nasze Centrum Handlowe mieli nie tylko możliwość zrobienia zakupów, ale również angażowania się w ważne społecznie akcje, które mogą realnie zmieniać życie innych. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gliwic i okolic do wzięcia udziału w tym wydarzeniu i zarejestrowania się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego. Wspólnie możemy przyczynić się do ratowania ludzkiego życia – zachęca Alicja Suchańska-Królica, menadżer ds. administracji i marketingu w CH FORUM.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gliwic i okolic do udziału w tym szczególnym wydarzeniu. Twoje wsparcie i zaangażowanie mogą uratować życie! Do zobaczenia 22 maja w FORUM!

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj