W dniach 19-21 lipca w Pyskowicach po prostu wypada być. Od piątku do niedzieli miasto będzie tętnić pozytywnymi emocjami i wibrować w rytm muzyki różnych gatunków, stylów, wykonawców - od hip-hopu przez elektronikę do cięższych brzmień, od debiutantów do wielkich gwiazd polskiej sceny, od popołudnia do późnego wieczoru. 37. Dni Pyskowic to wydarzenie, którego nie można przegapić. 

W piątek sceną zawładną bezkompromisowe teksty i gęste podkłady. Po sekcji Pyskowickich Debiutów, w której wystąpią Krzysztof Bączkowski, Morfeusz, Globus Histericus oraz Cichy Pit & Dejlu Jest Jechane, mikrofon przejdzie w ręce dobrze znanych. Rozpocznie Skorup & Live Bandziors. Następnie ikona gatunku - Peja występujący ze Slums Attack, którzy zawsze potrafią rozgrzać publiczność. To przecież jeden z najbardziej wpływowych i szanowanych artystów na polskiej scenie hip-hopowej. Dzień zakończy Żabson – objawienie ostatniej dekady, generujący prawie 2 mln odtworzeń w znanym serwisie streamingowym. 

Sobotę również rozpoczną debiutanci – Meritum, Stan Chaplin i Bez Pokory. Fani gitarowych brzmień poczują energię na koncercie Luxtorpedy, a później zrobi się kultowo. Kazik Staszewski i jego zespół przyzwyczaili już fanów, że nie dla nich krótkie koncerty. Przygotujmy się na przegląd wszystkiego co najlepsze w ponad 40-letniej historii zespołu. Po Kulcie przyjdzie z kolei czas na taneczne szaleństwo, które zafunduje niezawodny C-BooL, rodzimy twórca z międzynarodową sławą.  

Niedziela to tradycyjnie czas wypoczynku. Rozpoczniemy od koncertu Spoko Loko dla dzieci. Popołudnie z Radiem Silesia przyniesie wiele znanych szlagierów Piotra Herdziny, De Silvers i Karpowicz Family.  Na wielki finał zapraszamy do śpiewania nieśmiertelnych hitów wspólnie z Lady Pank. 

Smakowita mieszanka stylów, rytmów, gatunków i melodii to nie jedyne, na co mogą liczyć uczestnicy 37. Dni Pyskowic. W sobotę po uroczystym otwarciu burmistrz Adam Wójcik uhonoruje nagrodą „Twarze Pyskowic” osoby ze szczególnymi zasługami dla miasta. Tego samego dnia w Osadzie Utgard będzie można przekroczyć wrota do przeszłości i zobaczyć, jak wyglądało życie wikingów. Z kolei w niedzielę nad jeziorem Dzierżno Małe odbędzie się piknik pod żaglami. Nie zabraknie również nieodłącznych dla święta Pyskowic wesołego miasteczka, strefy relaksu, kramów, i gastronomi na miejscu imprezy, czyli przy zbiegu ulic Szpitalnej, Dworcowej i Wojska Polskiego. 

Dni Pyskowic to wydarzenie, które od wielu już lat przyciąga tłumy. Trudno się dziwić. Co roku można podziwiać największe gwiazdy. Ale olbrzymie zainteresowanie bierze się również z tego, że jest to superciekawe wydarzenie z beztroską atmosferą w fajnym mieście, gdzie dobrze się mieszka i bawi.

Wszystkich, którzy jeszcze mieli okazji poczuć wyjątkowego klimatu wydarzenia gorąco. Oczywiście pozostałych również, ale tych, którzy już byli, specjalnie namawiać nie trzeba. 
Do zobaczenia na 37. Dniach Pyskowic! 

Fot. Mosquidron

Materiał partnera

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj