Budowa materacy piankowych
Zanim zastanowimy się, dlaczego powinniśmy zdecydować się na materace piankowe, poznajmy ich budowę. Materace piankowe, jak sama nazwa wskazuje, zbudowane są z różnych rodzajów pianek. Może być to:
- pianka lateksowa – materace z lateksu są antygrzybiczne i przeciwbakteryjne, dlatego są polecane dla alergików. Na piance lateksowej nie rozwijają się roztocza, bakterie, ani nie gromadzi się kurz. Dodatkowo materace z lateksu zapewniają optymalne podparcie dla wszystkich partii ciała. Przykładem materaca lateksowego jest Hilding Melody,
- pianka termoelastycza – reaguje na temperaturę i nacisk naszego ciała (zmienia swoją twardość i staje się miękka). Otula naszą sylwetkę i sprawia, że śpi nam się naprawdę przyjemnie. Termoelastyczną piankę Visco znajdziemy w materacu Hilding Rumba. Dodatkowo producent umieścił w nim wysokoelastyczną piankę Velvet Touch, która zabezpiecza przed zapadaniem się w podłoże,
- pianka wysokoelastyczna HR – jak już wspomnieliśmy, pianka wysokoelastyczna zapewnia stabilność konstrukcji materaca. Dodatkowo jest niezwykle sprężysta i trwała. Z tej pianki zbudowany jest m.in. materac Hilding Modern. W jego wypełnieniu znajdują się aż dwie pianki HR: twarda i bardzo twarda oraz pianka hybrydowa. Jest to materac dla osób preferujących twardsze podłoża do snu.
Firma Hilding gwarantuje szeroki wybór materacy piankowych. Oferta jest bardzo szeroka, ponieważ Hilding Anders jest również producentem materacy dla zewnętrznych podmiotów. Należą do nich m.in. Pan Materac by Hilding Anders oraz Sleepmed by Hilding Anders. Na stronie internetowej abcsnu.pl możemy poznać wszystkie produkty tej marki i dokonać najlepszego wyboru podłoża do snu!
Czy warto kupić materac piankowy? Zalety materacy piankowych
Poznaliśmy już najbardziej popularne rodzaje materacy w wersji piankowej. Szeroki wybór pianek o różnych właściwościach sprawia, że każdy może wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie. To pierwsza zaleta materacy piankowych!
Co jeszcze powinno nas przekonać do zakupu materaca piankowego? Prezentujemy wszystkie zalety tego typu materacy:
- doskonałe podparcie dla kręgosłupa,
- plastyczność i podatność pianek,
- dodatkowe strefy twardości w wielu modelach materacy (tzw. 7 stref twardości),
- dobra cyrkulacja powietrza,
- antyalergiczność powierzchni do snu,
- wysoka jakość surowców,
- komfort snu.
Co więcej, materace piankowe polecane są dla wszystkich: zarówno dla dzieci, dorosłych, jak i dla seniorów oraz dla osób cierpiących na bóle pleców - ich bogaty wybór znajdziesz na https://abcsnu.pl/11-materace-piankowe
Materac piankowy czy sprężynowy?
Wiele osób stoi przed dylematem: materac piankowy czy sprężynowy? Niektórzy obawiają się, że materace piankowe nie są wystarczająco wytrzymałe, a już na pewno nie tak trwałe, jak materace na sprężynach. Nie jest to prawda. Materac piankowy ulegnie odkształceniom tylko wtedy, kiedy gęstość pianki nie jest dopasowana do naszej wagi lub kupujemy materac słabej jakości.
Producenci stosują zazwyczaj czterostopniową skalę twardości materacy – od H1 do H4:
- materace H1 to materace przeznaczone dla osób ważących nie więcej niż 60 kg,
- materace H2 to materace przeznaczone dla osób o wadze od 60 do 80 kg,
- materace H3 to materace przeznaczone dla osób ważących więcej niż 80 kg,
- materace H4 to materace przeznaczone dla osób, których waga przekracza 100 kg.
Kierujmy się wskazaniami producentów i wybierajmy produkty renomowanej firmy Hilding Anders, a na pewno nie będziemy zawiedzeni ich jakością!
Materiały partnera
Komentarze (0) Skomentuj