Czysta podłoga w firmie to jej wizytówka. Ubłocone posadzki i wykładziny zniechęcają klientów, wywierają złe wrażenie na przedstawicielach instytucji przychodzących na kontrole, ale też demotywują pracowników. Poza właściwościami estetycznymi podłoga musi jeszcze spełniać wymogi BHP, czyli zapewniać bezpieczeństwo i komfort pracy. Wszystko to możemy w dużej mierze osiągnąć, wybierając odpowiednie wycieraczki. Te przeznaczone do biura będą znacznie różnić się od tych zalecanych do stosowania na hali produkcyjnej czy magazynowej. Sprawdź, jakimi kryteriami się kierować, aby w każdym przypadku dokonać najlepszego wyboru.
Hala produkcyjna – bezpieczeństwo i odporność na intensywne zabrudzenia
Na produkcji liczy się przede wszystkim efektywność pracy oraz zabezpieczenie pracowników przed niebezpieczeństwami, których w takim miejscu jest znacznie więcej, niż w biurze. Zalegający na posadzce pył, plamy z oleju, farby czy emulsji – każde z tych zabrudzeń zmniejsza przyczepność i może zwiększać ryzyko poślizgnięcia się. Aby je wyeliminować, warto zastosować wycieraczki, które jednocześnie rozprawią się z brudem i zwiększą przyczepność. W tej roli najlepiej sprawdzają się kraty stalowe. Można położyć je na wejściu na halę, a także tworzyć z nich funkcjonalne ciągi komunikacyjne, a nawet podesty i mosty.
W przypadku pracowników wykonujących swoje obowiązki przy taśmie, w wymuszonej pozycji stojącej, bardzo przydatna okazuje się mata antyzmęczeniowa. To rodzaj gumowej wycieraczki o strukturze poduszki powietrznej. Amortyzuje ona obciążenia, jakim podlega ciało pracownika, chroniąc w ten sposób jego kręgosłup oraz stawy. Niewielka inwestycja w maty antyzmęczeniowe zwraca się błyskawicznie w postaci mniejszej ilości osób przebywających na zwolnieniu lekarskim oraz niższej fluktuacji kadr.
Pomieszczenia biurowe – czystość i estetyka
Zarówno potencjalni kontrahenci poszukujący nowych partnerów, jak i przedstawiciele instytucji, takich jak Fiskus czy Sanepid, większość czasu spędzą w biurowej części firmy. Przestrzeń administracyjna stanowi wizytówkę firmy, dlatego też szczególnie istotne jest zadbanie o jej estetykę. Może to być szczególnie trudne w okresie jesienno-zimowym, kiedy pracownicy wnoszą na butach śnieg, błoto i inne zanieczyszczenia. Jednym z rozwiązań jest wprowadzenie polityki obuwia zmiennego, ale na dłuższą metę może się to wydawać infantylne i niepoważne. O wiele lepszą opcją jest zadbanie o czystość podłóg dzięki skutecznym wycieraczkom.
Do biura szczególnie polecane są systemowe wycieraczki aluminiowe. Wąskie profile można wypełnić wybranym wkładem. Wkład szczotkowy najlepiej nadaje się do zbierania grubszych zabrudzeń, takich jak kamyki czy zaschnięte błoto. Wkład gumowy jest nieoceniony w trakcie opadów deszczu i śniegu, ponieważ chroni podłogę przed zabrudzeniami płynnymi. Wkład tekstylny ściera delikatnie drobniejsze zanieczyszczenia, takie jak kurz i pył.
We wnętrzu doskonale sprawdzi się wyjątkowo estetyczna wycieraczka tekstylna. Jest ona wizualnie nie do odróżnienia od dywanu czy wykładziny, ale różni się od nich materiałem wykonania: spód stanowi wytrzymała guma winylowa, wierzch to włókno nylonowe, które skutecznie usuwa zanieczyszczenia.
Wycieraczki personalizowane – gdzie się sprawdzą?
Jeśli chcesz wyjść na profesjonalistę, możesz postawić na wycieraczki personalizowane. Można je zastosować zarówno na hali produkcyjnej, jak i w pomieszczeniach biurowych. Na stronie producenta https://www.alumatex.pl/produkty/produkty-personalizowane/ znajdziesz szeroki wybór różnorodnych wycieraczek, nadających się do indywidualnego zadruku i logowania.
Wybrany nadruk może zajmować całą powierzchnię eleganckiej wycieraczki tekstylnej albo funkcjonalnej wycieraczki gumowej. Dyskretna grafika wykonana techniką grawerowania laserowego zmieści się także na aluminiowym profilu wycieraczki systemowej. Sam wybierz, czy zlecić nadruk logotypu, sloganu, motywującego hasła czy innej grafiki.
Materiał partnera
Komentarze (0) Skomentuj