Piłkarze Piasta po raz drugi w tym roku spotkali się z Rakowem Częstochowa. W lidze przegrali 1:3 i niewielu liczyło, że w meczu ćwierćfinałowym Fortuna Pucharu Polski poradzą sobie z popularnymi medalikami. Tymczasem przy Okrzei niebiesko-czerwoni w świetnym stylu rozbili rywala 3:0. Wydawało się, że po kiepskim początku nowego roku niebiesko-czerwoni wreszcie wychodzą na prostą. Niestety, w piątek na Stadionie Śląskim, w meczu ligowym, Piast przegrał 0:3 z Ruchem Chorzów.

We workowym spotkaniu pucharowym gliwiczanie pierwszego gola zdobyli w 25. minucie. Michael Ameyaw dośrodkował z lewej strony na dalszy słupek. Najwyżej wyskoczył Jakub Czerwiński i głową zagrał piłkę wzdłuż bramki. Tam na środku stał Tomas Huk i celną główką otworzył wynik. W 49. minucie zakotłowało się po raz kolejny w polu karnym Rakowa. Piłkarze z Gliwic próbowali kilka razy strzelać, w końcu Czerwińskiemu udało się wpakować futbolówkę do siatki. Wynik meczu w 68. minucie ustalił Jorge Felix, który na murawie pojawił się ledwie dwie minuty wcześniej. Patryk Dziczek wrzucił piłkę z autu w pole karne, głową przedłużył ją Ariel Mosór, a niefrasobliwość obrońców Rakowa wykorzystał Hiszpan i ustalił wynik meczu. W półfinale PP Piast zagra na wyjeździe z Wisłą Kraków.

Piast: Frantiszek Plach – Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński, Tomas Huk (46’ Jakub Holubek) – Serhij Krykun (74’ Tihomir Kostadinov), Patryk Dziczek (90+3’ Tomasz Mokwa), Michał Chrapek, Grzegorz Tomasiewicz, Michael Ameyaw – Kamil Wilczek (66’ Jorge Felix).

Pewna wygrana i świetna postawa w meczu z Rakowem pozwalała wierzyć, że trzy dni później podopieczni trenera Aleksandara Vukovicia poradzą sobie z przedostatnim w tabeli Ruchem. Niestety, w piątek widzieliśmy zupełnie innego Piasta. Od początku groźniejsi byli niebiescy. Najpierw, w 11. minucie Juliusz Letniowski trafił w słupek, a w 30. minucie Adam Vlkanov zakręcił Jakubem Holubkiem, ten podciął go w polu karnym i sędzia wskazał za 11 metr. Karol Szczepański obronił najpierw uderzenie Daniela Szczepana, a potem dobitkę Patryk Sikory. W 34. minucie było już jednak 1:0. Gola z 16 m zdobył Robert Dadok, choć piłka pechowo odbiła się jeszcze po drodze od Holubka. Po przerwie Ruch się nie zatrzymał i po faulu Miguela Munoza na Szczepanie ten ostatni zamienił karnego na gola. W 66. minucie niesamowitym strzałem popisał się Patryk Sikora i ustalił wynik na 3:0. Ruch przerwał serię 20 meczów z rzędu bez wygranej w lidze. Piast niebezpiecznie zbliżył się do strefy spadkowej.

Piast: Karol Szymański - Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński (46. Miguel Munoz), Jakub Holubek - Serhij Krykun (64’ Miłosz Szczepański), Patryk Dziczek (46’ Jorge Felix), Michał Chrapek (64’ Tihomir Kostadinov), Grzegorz Tomasiewicz, Michael Ameyaw (85’ Piotr Liszewski) - Fabian Piasecki.

W piątek, 8 marca (godz. 18.00) Piast podejmować będzie przy Okrzei Radomiaka.