Waga na miarę Zwycięstwa. Samoobsługowy bar robi furorę w mieście

Działające rok bistro Waga weszło przebojem na rynek. To doskonała oferta, żeby zjeść szybko, zdrowo i niedrogo. Na pomysł, który okazał się strzałem w dziesiątkę, wpadł Jakub Góralczyk – technik elektryk, który do tej pory znał gastronomię od drugiej strony lady.
więcej

Torebki z klocków Lego. Z Gliwic na cały świat

Mają ponad pół wieku i miliony miłośników na całym świecie, niemal w każdym wieku. Klocki Lego. Wielu skłonnych jest wydać spore kwoty, aby zdobyć ulubione zestawy. Konstrukcja klocków, poszczególne elementy, kolory, sposób łączenia dają użytkownikom nieograniczone możliwości tworzenia. Ale do tej pory nikt na świecie, oprócz pewnej gliwiczanki, nie wpadł na pomysł, by robić z nich torebki.  


więcej

Auto z kokardą pod choinkę

Bronisław Keller kiedyś myślał o samochodach nowoczesnych, teraz myśli o starych. „Marzę już odwrotnie”, żartuje. W salonie Renaulta, jaki w roku 1990 założył w Gliwicach, stoją najnowsze modele. Za salonem, w hali, zabytki.  
więcej

Zbeer, ale nie zbój. O piwie lanym przez psychologów

Roksana Dobrowolska w związku z pracą prowadzi warsztaty profilaktyki i terapii uzależnień. Ale każdy wieczór spędza w barze. I przyznaje się do tego publicznie. Nie robi tajemnicy ze swojego „nałogu”, bo chodzi do pubu nie po to, żeby trunek spożywać, ale go serwować. Ze swoim życiowym partnerem Danielem prowadzi piwiarnię – multitap Dobry Zbeer.
więcej