Tauron GTK przegrało u siebie w meczu 25. kolejki Orlem Basket Ligi w Gliwicach z Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 81:94 (21:28, 20:25, 20:18, 20:23). Faworytem meczu była plasująca się w czołówce tabeli Stal, ale gospodarze po przerwie napędzili sporego stracha przyjezdnym.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Goście objęli prowadzenie i choć w trakcie pierwszej kwarty na chwilę oddali je gospodarzom to po dobrym finiszu pierwszą odsłonę wygrali 28:21. W drugiej kwarcie drużyna z Ostrowa Wlkp. szybko powiększała przewagę. Gdy w 17. minucie meczu przyjezdni prowadzili 53:31 wydawało się, że losy pojedynku są już rozstrzygnięte. Później w Stali coś się jednak zacięło i do końca kwarty punkty zdobywali tylko gliwiczanie. Głównie dzięki trafieniom Kadre Graya pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 41:53.
W trzeciej kwarcie gra się wyrównała i Stal raczej broniła dwucyfrowej przewagi niż starała się ją powiększać. Gospodarzom na chwilę udało się zbliżyć nawet na 9 oczek (69:60), ostatecznie jednak po 30 minutach ostrowianie prowadzili 71:61. Trójki Terry’ego Hendersona i Chrisa Czerapowicza zbliżyły gospodarzy na zaledwie cztery punkty na początku kolejnej części meczu. Goście szybko uspokoili sytuację, a jej gracze zaczęli rzucać celnie za trzy punkty i ostatecznie wygrali 94:81 rewanżując się GTK za listopadową porażkę w Ostrowie Wielkopolskim.
W piątek, 29 marca nasz zespół ponownie zagra u siebie. O godz. 19.00 w PreZero Arenie podejmować będzie Legię Warszawa.

Tauron GTK: Kadre Gray 19, Chris Czerapowicz 17, Martins Laksa 10, Terry Henderson Jr. 10, Łukasz Frąckiewicz 10, Michał Samsonowicz 8, Koby Mcewen 4, Maciej Bender 3, Tomasz Śnieg 0.