W Toruniu odbyły się 33. Halowe Mistrzostwa Polski Masters w lekkiej atletyce.

Startowało 530 zawodniczek i zawodników. Nasze miasto i Uniwersytet Trzeciego Wieku w Gliwicach reprezentowała dziesiątka osób, która zdobyła 14 medali. Najlepiej spisał się ponad 90-letni (!) Czesław Pluszczewski, który w kategorii M-90 zdobył trzy medale: złoto w kuli i ciężarku oraz srebro w biegu na 60 m. Tyle samo wywalczył Marek Dobrzyński w M-70 (srebro w trójskoku oraz brąz na 60 m i 60 m przez płotki). Dwa krążki przywiózł z Torunia Jan Sowa. W grupie M-75 zdobył złoto w kuli i srebro w ciężarku. W tej samej kategorii wiekowej medale wywalczyli: Mieczysław Riss (złoto w trójskoku), Zbigniew Greniuch (srebro w trójskoku) oraz Aleksander Chłopek (srebro w skoku o tyczce). W kategorii siedemdziesięciolatków Leszek Gamracy był najlepszy w chodzie na 3 km, zaś Maria Szyrajew zdobyła srebrne medale w biegach na 60 m i 200 m. Warto pochwalić też Zygmunta Kwoczałę i Rafała Kroemke, którzy w biegu na 200 m (kategoria M-70) poprawili swoje rekordy życiowe. Naszych zawodników do mistrzostw przygotował Czesław Okoński.