Młodzieżowy Dom Kultury, znajdujący się przy ulicy Barlickiego 3 w Gliwicach, to placówka, o której można by rzec, że jest prawdziwą kuźnią talentów. 
A to wszystko za sprawą darmowych zajęć, jakie gliwicki MDK proponuje dzieciakom i młodzieży w ramach ich wolnego czasu. Bogata oferta obejmuje między innymi: teatr, muzykę, plastykę i grafikę, taniec, edukację regionalną, film, dziennikarstwo, fotografię, a także sport i rekreację. W placówce działa ponad 38 kół zainteresowań –  to ponad sto grup warsztatowych, co oznaczać może tylko jedno: jest w czym wybierać. 

Spośród wymienionych wyżej grup zajęciowych postanowiliśmy wybrać 10 najciekawszych kół zainteresowań, do których warto zapisać dziecko, by rozwijało swoje pasje lub po prostu spróbowało nowych możliwości i zdobyło dodatkowe umiejętności.

Na zajęcia do placówki uczęszcza rocznie około 900 uczniów. Wychowankowie MDK nie tylko rozwijają swoje umiejętności czy uczą się nowych rzeczy, ale także aktywnie biorą udział w różnego rodzaju konkursach, zawodach, przeglądach, które niejednokrotnie kończą się wyróżnieniem. Aktualnie trwa nabór uzupełniający, więc można jeszcze zgłosić swoje dziecko. Jednak warto wcześniej sprawdzić, czy na wybrane przez pociechę zajęcia są wolne miejsca. 

Wszelkie informacje dotyczące warsztatów, ilości miejsc i zapisów można uzyskać pod numerem telefonu: 32 232 69 54 lub mailowo, pisząc na adres: sekretariat@mdk.gliwice.eu  Ze względu na pandemię koronawirusa, a przede wszystkim w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, dyrekcja prosi, by dziecko zapisać tylko na jedne zajęcia. Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach to instytucja o bogatej historii i doświadczeniu, w której kształciło się wielu znanych artystów. Kto wie, może to właśnie Twoje dziecko będzie kolejnym wielkim artystą? 

Oto nasze propozycje zajęć, jakie odbywają się w placówce oświatowej:

1 Rzeźba: dzieci będą mogły nauczyć się prac manualnych, a co za tym idzie –  poszerzyć swoją wyobraźnię. Zajęcia stawiają na myślenie twórcze, ale przede wszystkim ćwiczenie cierpliwości i dokładności.

2 Fotografia: to zajęcia dla osób, które chcą rozpocząć przygodę z aparatem fotograficznym lub działają w tym kierunku, jednak muszą podszkolić swoje umiejętności. Uczniowie będą mogli poznać trochę historii fotografii, ale także nauczyć się fotografii kreatywnej, portretowej, dokumentalnej i reportażowej. Do dyspozycji uczestników jest studio fotograficzne wraz z wyposażeniem oraz ciemnia.

3 Dziennikarstwo: warsztaty, na których idealnie odnajdą się przyszli adepci tego rzemiosła. Na zajęciach młodzież dokładnie pozna gatunki publicystyki prasowej, bowiem efektem pracy będzie gazeta. Jeśli dziecko lubi opisywać otaczający je świat, a tym samym ubierać myśli w słowa, to zajęcia z dziennikarstwa pomogą rozwijać się w tym kierunku.

4 Teatr: zajęcia z reżyserem teatru dla dzieci i młodzieży, Aleksandrem Smolińskim, który wprowadzi uczniów w świat nieznany i tajemniczy, przybliży do występowania na scenie.

5 Regionalne: pod tą nazwą kryją się warsztaty z rozwoju wiedzy o regionie, w którym żyjemy (kultura, przyroda, historia).

6 Architektura: to nic innego jak stawianie pierwszych kroków w projektowaniu wnętrz i krajobrazu, ale także szlifowanie rysunku architektonicznego.

7 Projektowanie lalek: pracownia, w której młotki, szpilki czy druty są podstawą, a dzieci nauczą się nowych umiejętności. Zajęcia wprowadzą zainteresowanych do tajemnych sztuk teatralnych, zaś twórcze pomysły na projektowanie lalek i wyobraźnia będą jedynym ograniczeniem.

8 Scenografia: to sztuka kształtowania przestrzeni teatralnej. Dzieci będą mogły puścić wodze fantazji i przygotować formy przestrzenne.

9 Gra na perkusji: jeśli dziecko uwielbia walić w bębny, warto zastanowić się nad zajęciami z tego instrumentu.

10 Szermierka japońska: te zajęcia sportowe odbywają się dwa razy w tygodniu. Młodzież uczestniczy w tematycznych seminariach, na których goście przedstawiają różne style walki. Każdy uczeń wykazujący zaangażowanie i zapał otrzyma od senseia własnoręcznie wykonany drewniany boken do ćwiczeń.

Patrycja Cieślok

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj