Tradycyjnie w święto Trzech Króli rozegrano w Gliwicach halowy turniej piłkarski na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Walczono o Puchar Prezydenta Gliwic
W tym roku była to ósma edycja tej rywalizacji. Organizatorzy, Stowarzyszenie GTW, zaprosiło 8 zespołów kobiecych z naszego regionu. Grały dziewczyny z rocznika 2004 i młodsze.

Cały dochód z turnieju, a uzbierano 1620 zł, przekazano na WOŚP.

W finale imprezy Gol Częstochowa dopiero w rzutach karnych wygrał z Akademią KSB Lędziny. W regulaminowym czasie gry był wynik bezbramkowy. Również w meczu o trzecie miejsce potrzebne były karne, by wyłonić zwycięzcę. Lepiej od KTS Polonii Bytom egzekwowały je piłkarki TS ROW Rybnik.

Nagrody indywidualne (najlepszą bramkarką została wybrana Oliwia Młynek z Częstochowy, zawodniczką turnieju Martyna Gąsiorek z Lędzin, a królową strzelców Kinga Abrachamczyk z Rybnika) i zespołowe wręczali: Marek Pszonak, przewodniczący Rady Miasta Gliwice i Tomasz Kulczycki członek zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej i wiceprezes Podokręgu Zabrze.

Warto dodać, że startujące w turnieju zawodniczki Piastunek Gliwice jeden mecz grupowy wygrały, a dwukrotnie przegrały, m.in z GOL-em Częstochowa.

Po zakończeniu turnieju na boisko wyszły piłkarki Piastunek i Gwiazdy Prószków, aby walczyć o ligowe punkty. Był to mecz 4. kolejki spotkań o mistrzostwo I ligi w futsalu kobiet. Zaczęło się obiecująco. W 16. min za sprawą  Marleny Jaszyk gliwiczanki objęły prowadzenie. Liderki z Prószkowa dwie minuty później wyrównały. Fatalne dla gospodyń okazały się dwie minuty drugiej połowy. Między 35 a 37 Piastunki dały sobie wbić trzy gole i przegrały 1:4.
Wynik sprawiedliwy, ale nie do końca odzwierciedlający wydarzenia na boisku, bo spotkanie było wyrównane.