Siatkarki AZS Gliwice wygrały kolejny mecz ligowy pokonując dzisiaj SMS PZPS Szczyrk 3:1 (25:21, 25:15, 25:21).  Akademiczki zrewanżowały  się swoim rywalkom za porażkę 0:3 w pierwszej rundzie rozgrywek.
Spotkanie rozegrano awansem, bo w sobotę, 14 stycznia, kiedy pierwotnie oba zespoły miały się zmierzyć, młode zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego mają akurat studniówkę. Trenerzy SMS zwrócili więc się do AZS z prośba o przełożenie meczu i gliwiccy szkoleniowcy na to przystali.

Inna rzecz, że zawodniczki ze Szczyrku to de facto reprezentacja Polski do lat 20, która w ostatnich dniach walczyła  w portugalskim Viana Do Castelo o prawo do gry w majowej rundzie kwalifikacji do mistrzostw świata, zaplanowanych na lipiec w Meksyku. Polki pokonały 3:0 reprezentację Portugalii.

Do Gliwic podopieczne trenera Popika przyjechały więc lekko zmęczone, co skrzętnie wykorzystały akademiczki.

W pierwszym secie gliwiczanki cały czas utrzymywały 4-5 punktową przewagę i utrzymały ją do końca partii wygrywając 25:21.

Przewaga AZS w drugiej odsłonię meczu była jeszcze wyraźniejsza, a wygrana do 15 wiernie odzwierciedla wydarzenia na boisku.

Najbardziej zacięty był trzeci set. Szczyrkowianki długimi momentami nawet prowadziły, ale końcówka partii należała do gliwiczanek. Mecz efektowną "kiwką" zakończyła nasza kapitan - Aleksandra Stachowicz. Po tym zwycięstwie AZS przeskoczył SMS w tabeli i awansował na 5 miejsce.

AZS: Toborek, Gutkowska, Stachowicz, Shapoval, Grzechnik, Szczepańska, Bąkowska (libero) oraz Drożdzińska, Kubica, Gaprindashvili, Wysocka, Tracz, Molodsova.